0322 429 55 22
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız
Neon Tabela İmalatı ve Fiyatları

Reklam ve tanıtım çalışmaları içerisinde yer alan tabela sektörü, farklı çeşitleri ile kullanılacak alana uygun olarak tasarlanmaktadır. Totem tabela, kutu harf tabela, kompozit oyma tabela, yönlendirme tabelaları, Neon tabela ve daha birçok çeşidi bulunduğu gibi ışıklı ve ışıksız, iç mekan veya dış mekana yönelik tasarlanmaktadır. Neon tabela kelime anlamı ile bükülmüş florasan anlamına gelmektedir. İmalatında ise ustalık gerektiren işçiliğin sunulması gereklidir. Kullanıldığı mecralara uygun olarak cezp edici görselliğe sahip olması kullanım amacına uyumluluğunu simgelemektedir. Genellikle canlı faaliyetlerin gerçekleştiği, eğlence mekanlarında ya da etkileyiciliği arttırmak amacı ile canlı alanlarda kullanılmaktadır. Bu nedenle son derece parlak ve dikkat çeken ışıklandırmaları ile hazırlanmaktadır.

Neon Tabela İmalatı ve Fiyatları

Neon Tabela

Ham maddesi cam borular olan neon tabela için boruların kesilmesi ile hazırlıklara başlanmaktadır. Tabelacılık sektörünün geneline işaret eden Adana neon tabela imalatı içinde geçerli olan reklam çalışmaları, kurumların ve işletmelerin kurumsallığını yansıtma biçimi olmaktadır. Bu nedenle neon tabela üzerine uygulanacak tasarım, ayırmaç ve renklendirme sistemi başlı başına bir bütün oluşturmaktadır. Bu konuda öncelikli olarak tasarımı yapacak kişilerin son derece profesyonel olması gerekli olmaktadır. Neon tabela için yazı veya figür ölçüleri alındıktan sonra camların çapı belirlenmektedir. Neon tabela için uygun olan cam çapları 8 mm, 10 mm, 12 mm, 15 mm, 18 mm, 20 mm olarak değişiklik göstermektedir.

Neon Tabela

Uygulanacak alana ve talep edilen boyutlarına uygun olarak tercih edilen boyutlarda çalışmalara başlanmaktadır. Tercih edilen renkler seçilerek şablona yazılmakta ve hava gaz karışımı ile ocaklarda şekillendirilmektedir. Kıvırma işleminin tamamlanmasının ardından iki uç noktaya Neon tabela imalatı için neon tabela elektrotlar erkek ve dişi takılarak tabela doluma bırakılmaktadır. Erkek olan siboplu elektrot vakuma bağlanmaktadır. Böylece cam ısınmaktadır. Cam ve elektrotlar ısındıktan sonra soğumaya bırakılmaktadır. Neonun içindeki hava emilir, verilecek olan gazı ve rengi belirlenir ve el ocağı ile kesim yapıldıktan sonra testte yanarken gazın oturması ve rengini alması beklenir. Son olarak da neon tabelanın arka yüzeyi boyanarak neon tabela çalışması tamamlanmaktadır. Talep eden müşterinin kullanacağı alana montaj çalışması gerçekleştirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Caner Can Koksal dedi ki:

    Merhabalar mail uzerinden dizayner veya satis temsilcniz ile görüşebilirmiyim fiyat almak istiyorum CCK Styling(car garage shop- araba modifiye dukkani) turkiyede yaşıyorum is yeri aciyorum londraya insallah kismet olursa , adanadan teslim alirim ben Aksarayliyim

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?