0322 429 55 22
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız
Dekoratif Cephe Aydınlatma

Dekoratif Cephe Aydınlatma

Aydınlatma en az insanlık tarihi kadar eski bir ihtiyaçtır. Özellikle akşam vakitlerinden sonra gözümüzün aydınlık araması bunun en açık örneğidir. Durum böyle olunca aydınlatma sektörü kendini daima yenilemiştir. Öyle ki artık aydınlatma işi dekoratif bir hale dönmüştür. Cafe,restaurant gibi mekanların vazgeçilmezi halini alan dekoratif aydınlatma evlere de taşınmıştır. LED, abajur, aplik vb. gibi araçlarla sağlanan dekoratif aydınlatmada önemli olan tecrübedir. Dekoratif Cephe Aydınlatma bilgi ve tecrübesiyle bu alanda gayet başarılıdır. Dekoratif aydınlatma da bilgi ve tecrübe kadar başka kurallar da vardır. Genel dekorasyon kuralları bunun başında gelmektedir. Ya da hangi odanın ne kadar aydınlatılması gerektiği bilgisi de önemlidir.
Bina Cephe Aydinlatma
Bina Cephe Aydınlatma
Dekoratif aydınlatma da önemli olan noktalardan biri nerenin aydınlatılacağı dır. Çünkü her  yerin bir kullanım amacı var. Kimi mekanlar loş ışıkla şık dururken kimi mekanlar fazla ışığa ihtiyaç duyar. Bunun dengesi iyi ayarlanmadığında insanı yoran bir ortam oluşur. O yüzden nerenin ne kadar aydınlatılacağının tespiti çok iyi yapılmalıdır. Çevre Aydınlatması mekanın ışık ihtiyacını çok iyi ayarlamaktadır. Mutfak, salon gibi mekanlarda ışığı daha yoğun kullanırken yatak odasında daha az ışık kullanmaktadır. Dinlenme alanlarında özellikle az ışık tercih edilmektedir. Amaç kişinin daha kolay bir şekilde dinlenme moduna geçmesidir.Evin , mekanın veya kişilerin tarzına uygun aydınlatmanın kullanılması önemli olan diğer detaylardandır. Klasik düzenlenen bir  mekanın eklektik tarzda aydınlatılması göz zevkini yorabilir. Doğru ışık miktarı ile aydınlatma sağlanabilir. Ama unutulmamalıdır ki estetik bir görüntü de aydınlatmada önemlidir. Bundan dolayı tarz ciddi bir şekilde analiz edilmelidir. Belirlenen tarza uygun dekoratif aydınlatma ile mekanın havasındaki değişime siz bile inanamayacaksınız. Bina Dış Cephe Aydınlatma estetik kaygısı taşıyan herkesi rahatlatmaktadır. Dekoratif aydınlatma konusundaki titiz çalışma ile mekanı şık bir görüntüye kavuşmaktadır.  Tabiki mekan genişliğine de dikkat edilmelidir. Geniş mekana kullanılacak küçük bir abajur size istediğiniz ortamı oluşturmayacaktır. Veya dar bir mekana kullanılacak büyük bir LED sistemi gözlerinize zarar verebilir. Bu durumların yaşanmaması için tarzla beraber en uygun ürün tespit edilmelidir.
Cephe Aydinlatma
Cephe Aydınlatma
Ortamda hangi dekorasyon malzemesi yoğun kullanılmış onun da tespiti yapılmalıdır. Ahşabın çok yoğun olduğu bir mekanda plastik kullanımı pek uygun olmamaktadır. Veya sarkık bir modelin tehlikeli olacağı ortamlarda sarkıt doğru bir fikir olmayacaktır. Cephe dekoratif aydınlatma size en uygun modeli sunacaktır. Elektrik bağlantısı gibi konular da gayet önemlidir. Bulunulan mekanın güvenliğine fazlasıyla dikkat edilmektedir. İçinde insanın ve diğer canlıların bulunduğu her şey kıymet taşır. Bu yüzden aydınlatmada kullanılan aksamların dayanıklılığı ve sağlıklı olması önemlidir. Veya abajur gibi dik duran ürünlerin düşme tehlikesini sıfıra indirmek dikkat edilen bir diğer başlıktır. Estetikle birlikte güvenliği sağlanan bir aydınlatma her ev için vazgeçilmez olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Ankatech dedi ki:

    Harika bir sayfa olmuş 👍

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?