0322 429 55 22
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız
Ofis Cam Kaplama Nedir? En Ucuz Fiyatlar ve Çeşitleri

Cam kaplama, evlerde ve sıklıkla iş yerlerinde kullanılan bir dekorasyon türü olmaktadır. Dekoratif amacının yanında, cam yapılara dayanıklılık gibi pek çok katkı da sağlamaktadır. Dekorasyonun, kimlik açısından firmaya kattığı önem oldukça fazladır. Kolay uygulanabilen bir uygulama olmaktadır. Renklendirme ve kaplama işlemleri, uygulama alanı nerede olursa olsun pratik bir şekilde yapılmaktadır. Uygulama yapılmak istenilen, kurumun isteğine göre kaplama şekillenmektedir.

İçindekiler

Ofis Cam Kaplama Nedir?

Ofislerde bulunan dışarıya bakan camların ve ofis içerisinde bulunan cam bölmelerin çeşitli desen ve renklerde ya da düz modellerde kaplanması ofis cam kaplama olarak adlandırılmaktadır. Bulunduğu ortama pek çok fayda sağladığı gibi aynı zamanda dekorasyon açısından da oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir. Kurum kimliğine uygun renklerde ve modellerde cam kaplama yapılmaktadır.

Ofis Cam Kaplama Modelleri

Ofis Cam Kaplama Ne İşe Yarar?

Ofis cam kaplama, dış yüzeylerde bulunan camlara uygulanabileceği gibi iç yüzeylerde de uygulanabilir. İç yüzeylerde cam kapılar ve bazı ofislerde cam bölümler bulunur. Bu bölümler gerek dekoratif amaçlı gerekse de dekoratif amaçlı kaplanmaktadır. Kaplama çeşitli renk ve modellerde kaplama malzemeleri ile olabileceği gibi, düz ve şeffaf renklerde olabilir. Düz ve şeffaf renkli olan kaplama maddeleri, çoğunlukla güvenlik amaçlı kullanılmaktadır. Farklı renk ve modellerden olan kaplama modelleri ise, dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Ofis cam kaplama ile müşterilerin güveni ve çalışanların verimi arttırılmaktadır.

Ofis Cam Kaplama Çeşitleri

Ofis Cam Kaplama Uygulama Alanları Neresidir?

İşletmelerde kullanılan ofis cam kaplama hem dış hem de iç mekanlarda uygulanmaktadır. Ofislerin dış kaplamalarında bulunan camlarda daha çok şeffaf ya da güneş ışınını engellemek için koyu renkli kaplama yapılmaktadır. Bu dış cephe kaplamaları, daha çok güneşin zararlı ışınlarından korunmak ve ısı dengesi sağlamak için yapılmaktadır. İç cephelerde ise, kapılarda bulunan cam kısımlar ve duvar gibi kullanılan cam bölmeler kaplanmaktadır. İç cephelerde uygulanan cam kaplamalar, dekor amaçlı yapılmaktadır. Kurumun isteğine ve verdiği hizmete bağlı olarak uygulanmaktadır.

Ofis Cam Kaplama Fiyatları

Ofis Cam Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Evlerde kullanılan cam kaplama modelleri sadece dekoratif özelliği ile öne çıkmaktadır. Ancak ofis cam kaplamaları sadece dekoratif özellikler taşımamaktadır. Ofis cam kaplama dekorasyon dışındaki avantajlarından şu şekilde bahsedilebilir;

  • Ofislerde bulunan camların kırılmasını zorlaştırmaktadır. Camların üzerine uygulandığı için koruyucu bir görevi vardır. Bu sayede kolay kolay çatlama ve kırılma yaşanmamaktadır. Bu aynı zamanda hırsızlığında önüne geçmektedir.
  • Camların üzerine yapılan bir uygulama olduğu için, camlarda oluşabilecek çiziklerin de önüne geçilmektedir.
  • Camların dayanıklılığını arttıracağı için olası deprem durumlarında ekstra koruma sağlamaktadır.
  • Kolay bir montajı ve uygulaması vardır. Ofisin konumu ve camın şekli fark etmeksizin kolayca montajlanmaktadır.
  • Koruma görevinin yanında aynı zamanda güzel bir görüntü de yaratmaktadır. Her tasarıma uygun renk ve modelleri olduğu için pek çok dekoratif görünüme neden olmaktadır.
  • Dış mekanlarda kullanılan ofis cam kaplama güneşin zararlı ışınlarını engellemektedir. Aynı zamanda ofis içerisindeki ısı dengesini sağlamakta ve muhafaza etmektedir.
  • Ayrıca dolaylı olarak ofislerde yapılan bu cam kaplama dekorasyon, çalışanların motivasyonunu da arttırmaktadır.

Ofis Cam Kaplama Nedir

Ofis Cam Kaplama Modelleri Nelerdir?

Ofis cam kaplamaları çeşitli modellerde yapılabilmektedir. Genellikle firmaların kendi istekleri doğrultusunda yapılmaktadır. İsteğe bağlı olarak renkli veya renksiz yapılabilmektedir. Aynı zamanda camlara buzlama ve kumlama da yapılabilmektedir. Buzlama ve kumlama yöntemlerinin ikisinin de kullanıldığı modeller bulunmaktadır. Bu modeller tamamen firmanın istediğine göre şekillenmektedir. Doğa resimleri, çeşitli desenler, firmanın logo ya da amblemi gibi farklı ofis cam kaplama modelleri bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?