0322 429 55 22
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız
Adana Totem Tabela

Adana Totem Tabela

Günümüzde tanıtım sektörü oldukça gelişmiş sistemlerden oluşmaktadır. Her geçen gün artıp, yenilenen bu sistemler, piyasa sektöründe oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu sistemlerden önemli bir alanı oluşturan ise totem tabela sistemleridir. Bu tabelalar, genel anlamda çok büyük ve gösterişli tabelalardır. Açık alanlarda, şehirler arası yollarda, cadde kenarlarında, uzaktan görülebilecek yerlerde ama en çok petrol istasyonlarında ve outlet center’ larda kullanılmaktadır.

Totemler yine kendi içinde ışıksız ve ışıklı olarak iki kısma ayrılmaktadır. Işıklı tabelalarda kullanılan boruların içinde bir insanın rahatlıkla hareket edebileceğini düşünürseniz, bir totem tabelanın ne kadar büyük olduğunu anlayabilirsiniz. Günümüzde tabelacılar ve müşterileri arasında çok küçük ebatlarda yapılan yol ve kaldırım kenarı tabela çalışmalarına totem dense de, bu çok doğru bir isimlendirme değildir.

Totemleri kendi içerisinde birkaç isimle isimlendirmek gerekirse, tek bacaklı totemler, çift bacaklı totemler, likit totemler gibi bazı isimler verebiliriz. Bunlardan likit totem ismini verdiğimiz tabela çalışmaları genel olarak yerden yukarıya tek gövde üzerinde yükselen, hepsi olmasa da bir kısmı ışıklandırılan tabelalardır.

Totem tabela uygulamaları özellikle açık alanlarda kullanılır. Şehirler arası yollarda ve cadde kenarlarında çok uzaktan görülmesi gereken totem tabelalar, işinde ehil firmalar tarafından yapılmalıdır.

Totem tabela, iş yerinin önlerine dikilen ve değişik yönlerden görülmesini sağlayan bir tabeladır.  Temel olarak yere monte edilerek konumlandırılır. Genellikle iki yönden de görülecek şekilde çift taraflıdır fakat istenildiğinde 3 veya 4 cepheli olarak da üretimi yapılabilir. Totemin avantajı, yüksekliği ve yola yakın konumlandırılması sebebiyle uzak mesafeden de görülebilmesidir.

Totem yaptıracak Adana Reklam tabela firmaları tarafından dikkat edilmesi gerekenler:

  • Konumlandıracak yeri doğru seçmektir. Totemin konumlanacağı yere göre totemin uzunluğu, büyüklüğü ve küçüklüğü daha iyi belirlenip, imalatı o ölçülere uygun yapılmalıdır.
  • Monte edileceği yerin beton dökülerek güçlendirilmesi gereklidir.
  • Rüzgar ve fırtınalı havalarda yıkılmaması için iskeletinde dayanıklı ve yeterli malzeme kullanılması gerekmektedir.

ADANA Totem Tabela isminde, küçük tabelalar da mevcuttur. Ancak bunlar tam olarak totem tabela sayılmazlar. Totem tabela denildiği zaman akıla büyük tabelalar gelmelidir. Açık alanlarda, şehirlerarası yollarda, uzun mesafeden görülmesi istenen büyük ölçekli firmaların tercih ettiği ve açık havada kullandıkları ADANA REKLAM AFİŞ  çeşididir. Büyük boyutları nedeni ile uzman ekipler tarafından imalatı ve montajı yapılmalıdır.

Totem tabela fiyatları konusunda belli bir aralık bulunmamaktadır. Tasarım süreci, kullanılan malzeme, konumlanacağı yer, büyüklük gibi birçok kriter adana tabela firmaları fiyatlarını belirlemektedir. Tabela fiyatları konusunda ajansımız ile irtibata geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?