0322 429 55 22
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız
Bayrak İmalatı Çeşitleri ve Fiyatları

Bayrağın Önemi Nedir?

Bayraklar hem toplumuz adına hem de vatanımız için önemli yer taşır özellikle Çanakkale savaşı döneminde şehitlerimizin kanları denize dökülmüş. Ay ve yıldız bu denizin üzerine yansımasından sonra kumaş üzerine işlenmiştir. Özgürlüğün simgesidir. Vatanımızın bağımsızlığını simgelediği için çok önemlidir. Her bayrak bütününde şehitlerimizin kanları yatar. Onu koruyamadığınız zaman ibadetlerimizi bile rahat bir şekilde yapamayacak duruma geliriz. Bayrak milletimizin onur kaynağıdır. Bundan dolayı bayrak imalatında bile dikkatli ve özverili bir şekilde yapılması gerekir. Özensiz bir şekilde yapılması ya da yanlış basılması hem hakaret hem de suçtur. Para ya da hapis cezayla yargılanırsınız.

İçindekiler

Atatürk Bayrakları

Bayrak Üretimi Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilir?

Bayrak üretimi yaparken dikkat etmemiz gereken birinci sınıf malzemeden yapılması gerekir. Özel tasarım kumaşlarına göre tasarlanmalı ve sunulmalıdır. Öncelikle özel günler için 30 Ağustos zafer bayramı, Çanakkale zaferi, Cumhuriyet bayramı gibi özel günlerde hangi alanda kutlanacak ise boyutları ve ebatları bir kağıt üzerinde belirlenir. Özel yapılı kaşlar alpaka, raşel, triko, polyester, polyester saten, kristal saten, mat saten ve atlas saten  gibi kumaşları kullanarak yapılır. Bu kumaşlar dış etkene karşı daha dağınıklı yapıdadır.  Daha sonra hangi baskılar kullanılacak ise empirme baskı, dijital baskı, serigraf baskı ve fabrikasyon baskı yöntemlerinden birini kullanılarak bayrak üzerine basılır. Örneğin Atatürk ve hilal yıldız kullanılacak ise fabrikasyon baskısı yapılır. Ölçüsü alınmış bayrakların şekil ve boyutunu kesildikten sonra kullanıma hazır hale gelir.

Türk Bayrakları

İmalat Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bayrak imalatı yaparken birinci sınıf malzemelerden yapılması gerekir. Kullanılan kumaşının da daha yumuşak ve estetik yapıda olması gerekir. Temizlenmesi kolay ve pratik olması son derece önemlidir. Baskı makinesinin son derece doğru teknik ile basılması gerekir. Bayrak imalatının yapılmasında uzman kadro ve ekiplerle çalışılması o işin daha iyi sonuçlanmasında başarılı olunur. Şekil ve ölçüyü tam özelliklerini kaybetmemesi gerekir.  Boya kullanımında mutlaka ele geçirmeyen ve yıkandığı zaman akmayan, solmayan yapıda olmasına özen gösterilmesi lazımdır. Az maliyetli kalitesiz kumaşlardan bayrak yapılması daha çabuk zarar görmesine neden olur. Ayrıca hafif olması ve düzlediği zaman kolayca saklayabileceğiniz yapıda olması gerekir.

Takım Bayrakları

Türk Bayrağı Kullanımı

Manevi değerinden ziyade vatanımızın sembolüdür. Bu yüzden korumak ve kollamak hepimizin borcudur. Bayrağı düzenli ve dikkatli kullanmanız çok önemlidir. Türk bayrağını zedelemek, kirletmek, yırtmak, yakmak kısacası bayrağın başına ne gelirse gelsin yasaktır. Kanunda bu suçun yeri yoktur. Bundan dolayı da 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası vardır. Türk bayrağının manevi değeri yüksek olmasından dolayı her türlü zarar topluma hakaret etmekle birebir suçtur. Türk bayrağının kullanımı çoktur. Ofislerde, okullarda, özel törenlerde, şehit cenazelerinde, asker uğurlamalarında daha sayamayacağımız birçok alanda Türk bayrağı kullanılır. Boyutları farklılık gösterebilir.  Sadece Türk bayrağı yoktur. Birçok ülkede ya da eyalette hatta küçük yerleşim yerlerinde dahi bayrak görmemiz mümkündür.

Süsleme Bayrakları

Bayrak Çeşitleri Nelerdir?

Türk bayrağı haricinde birçok bayrak modelimiz ve çeşidimiz vardır. Türk bayrağı haricinde yapılan bayraklar daha çok ürün ve hizmetlerini reklam amaç verilen ve basılan bayraklarıdır. Bu bayraklar standart çerçevesinde olmayan tamamen kişiye özgü üretilir.  Ülkemizde Türk bayrağından sonra kullanılan bayrak modelleri biri parti diğeri ise spor müsabakalarını düzenlenen merkezi yerlerde bayrak görmemiz mümkündür. Genellik bu bayraklarda da Türk bayrağıyla iç içe olarak görmemiz mümkündür. Ofis ve tatil beldelerinde kullanılan bayraklar ise plaj bayrakları, flamalar, saçaklı bayraklar, masa bayrakları olarak kendi içerisinde ayrılır. Ayrıca yabancı ülkelerin bayraklarını da konsoloslukta görmemiz mümkündür. Bu bayraklarının da üretimi birinci sınıf malzemeden yapılması gerekir.

Parti Bayrakları

Bayrak Ölçüleri

Bayrak ölçüleri ve standartları farklıdır. Bundan dolayı imalata girerken ölçümlerine göre baz alınarak yapılması gerekir. Sopalı kullanıma uygun bayrak yapılacak ise ölçümleri 20 cm x 30 cm olması gerekir. Parti binalarında asılacak ise bayrakların boyutu 50 cm x 200 cm olması gerekir. Masa bayrakları isteniyor ise 17 çeşit bayrak 55 cm mdf üzerine yapımlısı gerekiyor.  L masa direğini kullanarak bayrak asılacak ise bayrağın boyutu ve genişliği 8 cm x 32 cm olması gerekir. Birçok alanda 37 metrelik direkler vardır. Bu direklere bayrak kullanmak mümkündür. Bu tarzda direklerde kullanılan bayrak ölçümleri ise 70 cm x 105 cm olarak yapılması gerekir.

Olta Bayrakları

Bayrakların Özellikleri Nelerdir?

Bayrakları kullanım alanlarına göre farklılık gösterir. Türk bayrağımız şehitlerimizin kanını simgeler.  Her alanda görmeniz mümkündür. Masa başında, resmi kurumlarda hatta evlerimizin camında da görmemiz mümkündür. Maneviyatı yüksektir. Spor alanında kullanılan bayraklar ise genellikle sporun çeşidine göre reklam amaçlı güdülen bayrak türüdür. Türk bayrağı ile birlikte kullanılır. Parti bayraklarının özellikleri ise partinin anlamını, özgürlüğünü ve simgesini aynı anda taşıdığını ifade eder. Parti bayraklarını bakıldığı zaman hangi partiye mensup olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Bu parti bayraklarını da Türk bayrağı ile birlikte kullanılır. Yabancı ülkelerin bayrağı ise genellikle konsolosluklar için hazırlanılır. Her bir ülkenin kendi simgesini ve hürriyetini yansıttığı için önemlidir.

Makam ve Masa Bayrakları

30 Ağustos Zafer Bayramında Bayrakların Önemi

Zor bir mücadeleden sonra zafer kazanılmıştır. Bu zaferin anlam ve önemini bilerek 81 milyon kişi tek yürek olarak kutlama yapar. Bayrağımız bizim simgemizdir. Bu özel anlamlı günlerde bayraklarla kutlamak çok önemlidir. Hem özgürlüğümüz simgeler hem de kazanılan zorlu zaferin anlamını taşır. Vatan için edilen mücadeleyi simgeler. Zafer bayramında daha çok Atatürk’ün portresiyle beraber al yıldızlı bayrağımız konulur. Bu durum gurur vericidir bayrakla kutlamamızın sebebi hem maneviyat değeri olması hem vatan uğruna şehit olan askerlerimizin anısını yaşatırız. Bayrağımız özgürlüğümüzün simgesidir. Zorlu mücadelenin sonunda oluşan zaferin simgesidir.  30 Ağustos zafer bayramı için değildir. Cumhuriyet bayramı, Çanakkale zaferini bayraklarla kutlamak çok önemlidir.

Kırlangıç Bayrakları

Bayrak Fiyatları

Bayrak fiyatları kullanılan kumaşlara göre baskının fiyatlarına göre değişkenlik gösterir. Ölçülerde bayrak fiyatlarını değiştirebilir. Her ne kadar farklılık gösterse de maliyeti düşük olduğundan dolayı cebi zorlamaz. Kaliteli malzemeden yapılmasını istiyorsanız fiyatlamadan ek olarak ücretlendirilir. Ayrıca resmi kurumlarda kullanılacak bayraklar ve direklerin fiyatları da bu ücrete ek olarak sunulur.  Türk bayağı basımı yapılacak ise uygundur çok uçuk fiyatla üretime sunulmaz. Reklam amacı güdülen bayraklar ise daha çok baskı ve kaliteli hizmet demektir. Bundan dolayı biraz bütçeyi zorlar. Ofis ortamında kullanılacak masa boy bayraklar ise boyuta göre fiyat değişebiliyor.

Flama Bayrakları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?