0322 429 55 22
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız
Yönlendirme ve İkaz Levhaları

Günlük hayatımızda, iş hayatında ve birçok kurum ya da kuruluşlarda yaygın olarak karşılaştığımız Yönlendirme ve ikaz levhaları çeşitlere ayrılmaktadır. Kullanım alanına göre bazıları ya da hepsi kullanılabilmektedir. İsminden de anlaşılacağı gibi hem yönlendirme hem de ikaz amaçlı olarak kullanılmaktadır. Reklam amaçlı değil de daha çok kişilerin bilgilenmesi ve gidilecek alana yönlendirilmesi amaçları doğrultusunda yararlanılmaktadır. Şantiyelerde, fuar alanlarında, sitelerde ve çeşitli çalışma alanlarında tehlike oluşmuş ya da oluşması muhtemel durumlar için alınan önlem niteliğine sahiptir. Yönlendirme ve ikaz levhalarının kullanımı iş kazalarının yaşanmasını minimum seviyeye düşürmektedir. Böylece tehlikeli alanlardan bireylerin güven altına alınması sağlanmaktadır.

Yönlendirme ve İkaz Levhaları

Bir arada yaşayan insanlar olarak iş hayatında, toplu yaşama alanlarında, parklarda, hastanelerde veya birçok alanda can güvenliğinin sağlanmasına yönelik geliştirilmektedir. En basit halleri ile otobüslerde, metrolarda bile güvenli çıkış, yaklaşılmaması gereken bölümler ikaz levhaları ile belirtilmektedir. Ayrıca hastanelerde, iş yerlerinde resmi veya özel kurumlarda da aranılan departmana erişmek amaçlıda yönlendirme levhaları sıklıkla kullanılmaktadır. Hayatın kolaylaştırılması ve can güvenliğinin sağlanması açılarından Yangın Yönlendirme Levhaları son derece önemli bir işleve sahip olmaktadır. Diğer taraftan toplumun bilmesi gereken ve çoğunlukla ikaz edildikten sonra öğrenilen kanun ve yönetmeliklerin bildirilmesi amaçları doğrultusunda da yönlendirme ve ikaz levhaları aktif rol oynamaktadır.

Tabelacılık sektörü içerisinde yer alan ve çeşitli modelleri ve işaret ettiği alanlarına yönelik kullanım alanlarına göre değişen Işıklı Yönlendirme Levhaları dikkat çekme unsurunu içinde barındırmaktadır. Aranılan departmanların kısa sürede bulunması, tehlikeli alanların fark edilerek güvenliğin sağlanması durumlarından ziyade markaların veya işletmelerin konum bilgisinin verilmesi içinde kullanılmaktadır. Bir bakıma reklam ve tanıtım amaçlı olarak, yönlendirme ve ikaz levhalarında bulunan çarpıcı görsellik müşteriler üzerinde etki yaratmaktadır. Outdoor reklamcılık çalışmalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Oldukça işlevsel yapısı ile son derece etkili çalışmaların gerçekleştirilmesinde işletmelere olumlu sonuçlar sunmaktadır. Mesela; alış veriş merkezlerine ihtiyaç duyulduğunda sokak başlarında tabelasının yer alması ile 5 m, 1 km gibi yönlendirmeler en yakın mesafede nerde bulunulacağı konusunda kolaylık sağlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?