0322 429 55 22
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız
Dekota Baskı Sıvama En Ucuz Fiyatları ve Özellikleri

Birden çok baskı üretimi yapılır. Bunlardan biride dekota baskı sıvamadır. Dekota sıvama malzemeleri bir PVC malzemesi ile kimyasal içerisinde karıştırarak homojen karışım yapılır. Bu homojen karışımından dökme yöntemiyle de irili ufaklı levhalar oluşturulur. Bu levhaları birleştirildikten sonra mekanik baskı yapılır bu baskıya verilen isimdir.

Bunun yapılmasının amacı içeriğinde PVC malzemesini minimum seviyeye indirmek ve bundan dolayı baskıyı kolay yapılması sağlanır. Dekota adını hazırlanması sarasında köpük görüntüsü olduğundan dolayı adını oradan almıştır. Birçok yerde dekota köpük PVC olarak adlandırılır. Ağır olamadığından dolayı kolayca her yere taşıyabilirsiniz. Şekil vermek işlemek kolaydır.  İstenilen alana montaj işlemi yapılır. Diğer PVC baskı ürünlerinden daha hafiftir. Uzun ömürlü olduğu için birçok yerlerde kullanılır.  Darbelere, çarpmalara dayanıklıdır.

İçindekiler

Dekota Baskı Sıvama Kullanım Alanları Nelerdir?

Dekota baskı kullanım alanları iç mekânlarda daha çok kullanılır. Dekota evlerde ya da ofislerde ara bölme olarak kullanıldığı için dekorasyon olarak tercih edilir. Etiketleme ürünlerinde kullanılır. Alışveriş merkezlerinin içi mekânların da, dekoratif amaçlı kullanılan restoran ve kafe tarzı alanda, satış stantlarda, sağlık sektörü, mobilya sektörü, tanıtım sistemleri, iç mekân giydirme, mağaza içi tasarım, matbaa, dijital serigraf baskıda, sürücü kursların da kısacası her alanda görmemiz mümkündür.

Dekota Baskı Çeşitleri

Ayrıca inşaat sırasında da dekota baskı ürünlerini de görmekteyiz. Birçok kişiyi bilinçlendirmek amacı görsel baskı sistemi içerisinde de kullanılan bir baskı yöntemidir. Dekota baskı levhaları güzellik solanları dış mekânlarında kullanılır. Böylelikle daha hızlı müşteri çekmenizi sağlar.

Dekota Baskı

Dekota Baskı Sıvama Özellikleri Nelerdir?

Dış etkenlere karşı dayanıklı olmasından dolayı tercih edilen baskı ürünüdür ve ekonomiktir. Darbelere dayanıklı olduğu için uzun kullanılır. Dekota baskıda kolaylıkla reklam verebilirsiniz. Böylelikle herkes ürün ya da hizmetten haberdar olur. Hafif olduğundan dolayı kolay taşınır. Basılacak grafiği kolaylıkla basabilirsiniz. Dekota baskı sıvama materyali fiziki ve teknik özelliği yüksektir. Kullanılan grafik boylarda akması ya da solması mümkün değildir. Hava koşullarına karşın dayanıklıdır. Suyla temas halinde olduğu zaman kabarma ya da şekil bozukluğu söz konusu olamaz. Bu nedenle uzun ömürlüdür. Kir ve toz bulundurmadığı için sağlık açısından bir zararı yoktur.

Dekota Baskı Sıvama

Dekota Baskı Sıvama ile Foreks Baskı Arasında Fark Nedir?

Dekota baskı ile foreks baskı arasından pek farkı yoktur. İkisi de baskı sistemi kullanılarak yapılır, foreks daha çok tanıtım ve reklam amacı ile kullanılan bir baskı modelidir.  Böylelikle birçok kişinin dikkatini çekebilir düzeydedir. Dekota ise daha çok dijital ve serigraf baskılar için kullanılır. Bilgi vermek amaçlı ve iç mekânlarında dekorasyon ürünü olarak kullanılır. Foreks etiket şeklinde ürünlerin üzerine yapıştırılır. Dekota ise tablo gibi büyük geniş alanlara baskın yaprak kullanılır. Dekota baskı ile foreks baskı hızı aynıdır. Kolay taşınabilirler. İkisi de darbelere karşı dayanıklıdır. Sıvı ile temas edildiğinde zarar görmez.

Dekota Baskı Nedir

Dekota Baskı Sıvama Üretimi

Dekota baskı yapılacak yerin öncelikle ölçüsü alınır. Levha kullanılarak dekota yöntemi yapılacak ise önce dekota sıvama malzemeleri bir PVC malzemesi ile kimyasal içerisinde karıştırarak homojen karışım yapılır. Daha sonra levha kalıplarını irili ufaklı parçalara ayrılır. Kalıpların içerisinde birleştirildikten sonra yüzey temizlemesi yapılır.

Dekota Baskı Fiyatları

Grafik baskı işlemine sokulması için mekanik baskı makinesine dikkatli bir şekilde yerleştirilmesi sağlanır. Burada en büyük iş grafik tasarımı yapan personele düşüyor. Yanlış bir grafik her iki tarafı zarar sokabilir. Bunun için dikkatli ve kontrollü bir şekilde yapılması gerekir. Baskın yapıldıktan sonra montaj yerine götürülür. Diğer dekota yöntemi ise pano üzerine baskı yöntemiyle yapılan baskı sistemidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?