0322 429 55 22
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız
Billboard Nedir? Billboard Alanları ve Fiyatları

Billboardlar özellikle şehir içinde reklam amaçlı kullanılan; iletişimin en etkili halidir. Billboardlar aynı zamanda reklam aracı olduklarından geniş bir kitleyi de etkisi altında almayı başarır. Billboard baskı en çok tercih edilen reklam türleri arasındadır. İstenilen boyutta ve ürün bazında dikkat çekici bir şekilde hazırlanarak sunum aşamasına geçilir. Özellikle şehir merkezlerinde reklam amaçlı tercih edilen billboardlar dikkati çekmek için trafiğin çok olduğu ve yayanın yoğun olduğu yerlerde büyük etki gösterir. Billboard baskı üzerinde kurumun ne iş yaptığı ve iletişim bilgileri verilmesi yeterli olmaktadır.

İçindekiler

Billboard Baskı Nedir

Billboard şehir merkezi içerisinde yoğun insan ve araç trafiğinin olduğu yerlerde konumlandırılmış açık hava reklam araçlarıdır. Genellikle billboardlar ofset tekniği kullanılarak su bazlı yapıştırma ile kullanım sağlanır. Billboard baskılarda amaç dikkat çekmek olduğundan 3 boyutlu uygulamalar genelde ön plandadır. Klasik olanlar dışında ışıklı olanlar da sık tercih edilenler arasındadır.

billboard fiyatları

Billboard reklamlarının dikkate değer hale gelmesi için seçilen yer çok önemlidir. Yolda yürüyen kesim, trafik ışıklarında beklerken, hatta bu durumlar gün içerisinde rutin bir şekilde tekrar tekrar yaşanırken  karşı karşıya gelinen billboardlar büyük etkisi ile reklam aracıdır. Etkili reklam mecrası markalarında doğrudan mesajlarını ileterek kısa yoldan başarıya kilitlenmeyi sağlar. Amaç her zaman çok sayıda insana ulaşmaktır. Bir haber ya da bir duyuruya nazaran billboard etkisi fark yaratacak özelliktedir.

Billboard Baskı Özellikleri

Billboard baskı ölçüleri aslında standarttır, 350×200 cm olarak kullanılır. Ancak bu ölçüler özel alanlar olduğundan özel ebatlar söz konusu olabilir. Billboardlar 4 parça halinde ya da tek parça halinde basıma hazırlanır. Fiyatlar da bu adede göredir.

Teknolojik çağında olmamız doğrultusunda her geçen günde yeni bir reklam alanı doğması olası bir durumdur. Ancak billboard diğer reklam araçlarına göre bir tık öndedir çünkü en etkili açık hava reklamıdır. Billboard kullanımları üstelik her geçen gün de çeşitlenerek ilgili mesajı dolu dolu ulaştırma kapasitesine erişmektedir. Mesela hareketli, ışıklı olması gibi artı detaylarla bu durum gelişme kaydeder.

billboard nedir

Billboard Kullanım Alanları 

Billboard kullanımı firmalarca ya da markalarca özellikle ürünlerini hedefe aldıkları kişilere duyurmak amacında olduklarında en etkili sonuçlar alınmaktadır. Etkili sonuç demek başarı oranı yüksek grafikler demek olunca da billboard baskı hak ettiği alkışı almaktadır.

Billboard baskı tamamen hedef kitleye odaklıdır, amaç o kitleyi etkileyebilmektir. Bu da tercih edilen ebatlarla değerlendirilir ve elbette ki bir diğer dikkat çekici durum tasarımdır. Baskı tasarımının insanları etkilemesi, başlığından açıklamasına kadar uyumu, içeriği gibi detaylar bağlantılı olmalıdır. Bütün bu tasarıma bir de görsellik eklenince hedefe yaklaşma hızlanacaktır.

billboard alanları

Billboard Kâğıt Baskı 

Poster kâğıtlar özellikle çevresel etkenler açısından çok daha korunaklıdır. Dayanıklı olması nedeniyle yağmurdan, kirlilikten ya da sıcaktan etkilenme durumu sıfıra iner. Baskı tarafları da kaplamalı olduklarından dolayı parlaklığı yüksek olan her çeşit mürekkebi kabul eder.

adana billboard

Dış mekânlarda reklamın en güzel alanı billboard baskı şeklidir. Şehirde dikkat çekici noktalara yerleştirildiğinde amaçlanan reklam ve hedeflenen kitle kısa sürede geri dönüşüm sağlayacaktır. Kuşkusuz billboard baskılarda en önemli şey dayanıklılıktır. Gerek yağmur, kar gerekse güneş ışınlarının olumsuz etkisinden uzak kalması gereklidir. Zira renk ya da canlılık kaybedilmemesi önemli bir detaydır. Bir billboardda kalite ne kadar fazla olursa yapılacak reklam ve alınacak başarı da aynı oranda olacaktır. Billboardlarda çeşitli yöntemlerde kullanılabilir, bunlardan en çok tercih edilen hareketli olanlardır. Hareketli bir reklam her zaman etki gösterir. Trafikte ilerlerken bile o etki kafayı çevirip tekrar tekrar bakılmasına yol açabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM

 1. AHMET TAŞEZEN dedi ki:

  selamlar mayıs ayında adanada bir zirve düzenleyeceğiz.
  bazı taleplerimiz olacak biz ankara firmasıyız direk adanadan çözmek isteriz.
  BİLBOARD, FOLYO BASKI VE UYGULAMA, BRANDA BASKI VE UYGULAMA, DEZENFEKTAN STANDI GİBİ MALZEMELER İHTİYACIMIZ VARDIR. FİYAT BİLGİSİ GÖNDEREBİLİRMİSİNİZ. SAYGILAR

 2. ahmet yaşaroglu dedi ki:

  Fiyatlarınızı mail adresimize göndere bilirmisiniz?

  1. MS Reklam dedi ki:

   Gönderimi yapılmıştır efendim.

 3. Dilek Nur dedi ki:

  Liste fiyatlarınızı gönderme şansınız varmıdır acaba? Mail adresim kayıtlı göre bilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?