0322 429 55 22
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız
Cast Folyo Baskı Nedir? En Ucuz Baskı Fiyatları

Araç giydirme de kullanılan bir kaplama şeklidir. İnce yapılı bir folyo malzemesi kullanılmaktadır. Ancak ince olmasına rağmen oldukça dayanıklı bir yapı malzemesi ile oluşmaktadır. Esnek bir özelliğinin olması bu dayanıklılığının sonucu olarak görülmektedir. Taksilerde, ticari araçlarda, yük tırlarında, kamyonlarda ve kişisel araçlarda cast folyo baskı yöntemi kullanılarak araçlar giydirilmektedir.

İçindekiler

Cast Folyo Baskı Nedir?

Çok ince ve esnek yapıda olan, araç giydirmede kullanılan bir kaplama ürünüdür. Arkası kendiliğine yapışkanlı ürünleri bulunmaktadır. Yapışkanlı arka tarafı gri ya da beyaz şeklinde olabilir. En çok tercih edilen tür gri şeklinde olanlardır. Çünkü; uygulama alanın zeminindeki rengi örtmektedir. Beyaz az da olsa bir alt zemini gösterme eğilimindedir.

cast folyo baskı modelleri

Reklam ve tanıtım amaçlı kullanım alanları vardır. Dış mekanlarda ve iç mekanlarda tercih edilir. Ancak en çok dış mekanlarda uygulanmaktadır. Otobüslerin, taksilerin reklam amaçlı ya da dekor amaçlı kaplanmasında cast folyo baskı kullanılmaktadır. Oldukça ince olmasına göre, esnek yapısından dolayı dayanıklılığı fazladır. Uzun ömürlüdür.

cast folyo baskı fiyatları

Cast Folyo Baskı Ne İçin Kullanılır?

Son zamanlarda reklamcılık anlayışı çeşitli yerlere sıçramıştır. Araçlara uygulanan kaplamalar ile reklam kampanyaları, indirimler veya tanıtımlar, afiş formatında araçlara uygulanmaktadır. Böylece reklam yolda bile sürdürülebilir hale getirilmekte, trafikte diğer araç sahipleri ya da yayalar bu reklam kampanyasından etkilenmektedir. Cast folyo baskı, kullanışlı ve dayanıklı olduğu için reklam tanıtımlarında araçlarda kullanılmaktadır. Bunun yanında dekorasyon amaçlı araç kaplamalarında da tercih edilmektedir. Kullanım amaçları çoğunlukla dekorasyon ve tanıtım olmaktadır. Ticari araçların üzerine yapıştırılan firma logo ya da amblemleri de cast folyo baskı ile uygulanmaktadır.

cast folyo baskısı

Cast Folyo Baskı Özellikleri Nelerdir?

Cast folyo baskı ince ve esnek olmanın yanında pek çok özelliğe sahiptir. Bu özelliklerden şu şekilde bahsedebiliriz;

  • Diğer folyo baskı tekniklerinin aksine sabah ya da öğlen sıcaklığından etkilenmemektedir. Yüksek ısılara rağmen formunu korumaktadır.
  • Uygulama alanına esnetilerek uygulandığı için, duruşu değişmeyecektir.
  • Cast folyo baskı uygulamaların kullanılan renkler, solvent bazlı boyalar ile oluşturulmaktadır. Bu da resimlerin ya da yazıların daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Dış ortamın kötü koşuları bu yazıları ve resimleri etkilemeyecektir.
  • İstenildiği zaman cast folyo baskı kaplaması uygulama alanının yüzeyinden çıkarılabilir. Kaplama maddesinin sökülmesi durumunda araca herhangi bir zarar vermeyecektir.

cast folyo baskı

Cast Folyo Baskı Kullanım Alanları Nelerdir?

Cast folyo baskı, dayanıklı bir yapıda olduğu için, dış hava koşullarından etkilenmemektedir. Bu yüzden kullanım alanı çoğunlukla dış mekanlarda denilebilir. Öncelikli olarak araç giydirme de kullanılmaktadır. Cast folyo baskı dış mekân dekorasyonlarında da tercih edilen bir kaplama malzemesidir. Vitrin dizaynlarında, ofis dekorasyonlarında, afiş ve pankart tasarımlarında kullanılmaktadır. Araç reklamlarında, taksi kaplamalarında, ticari araçların logo – amblem yapıştırmalarında ve tabelalarda kullanılmaktadır.

cast folyo baskı nedir

Cast Folyo Çeşitleri Nelerdir?

Cast folyo baskı kullanım şekline göre üç çeşide ayrılmaktadır.

  • Tam cast folyo, uygulama alanına esnetilerek yapıştırılmaktadır. Böylece kolay yırtılmalar yaşanmamaktadır. Yapışkanlı yüzeyi gridir. Gri olduğu için de uygulama alanının altında bulunan renk ya d desen belli olmayacaktır.
  • Yarı cast folyo, uzun ömürlüdür. Düz yüzeylerde tercih edilen bir folyo çeşididir. Kanallı yüzeylerde uygulanması pek tercih edilmemelidir. Çünkü, kanallarda zamanla genleşme ve daralmadan kaynaklanan kalkmalar meydana gelecektir. Yarı cast folyo, düz zemin kullanımları için çok daha uygundur.
  • Düz yüzey cast folyo, kullanılan alanın dümdüz olması durumunda tercih edilmektedir. Diğer cast folyolara göre yapışkan gücü zayıftır. Bu yüzden, uygulama alanının ekstra temiz olması gerekmektedir. Yapışkan yüzeyi çoğunlukla beyazdır. Araç üstü reklam uygulamalarında tercih edilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?