0322 429 55 22
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız
Billboard Reklamcılığı Nedir?

Billboard Reklamcılığı Nedir?

Billboardlar, temel olarak araçlar ile  yayalara hitap eden reklam uygulamasıdır. Bazı reklam kanalları zamanla popülerliğini yitirse de, billboard reklamları için bu durum söz konusu değildir çünkü dış metanda olan herkez billboardları görür. Bu yüzden reklamlar neredeyse her zaman işe yarar. Tüketicilerin billboardları görmesi için hiçbir şey yapmaları gerekmez. Renkli , mizahi içerikli veya çekici sloganlı  reklamlar otobüs duraklarında, sıkışık trafikte veya ATM sırasında beklerken insanlara hitap edebilir.

Adana Reklam tüketicilere mal ürün, hizmetler ile bunların kullanımı hakkında ürünlerin nereden, nasıl, hangi fiyatlara alınabileceği hakkında bilgi verir, tüketicilere doğru mal ile ürünü almaları için yol gösterir. İşletmelerin Pazar payını arttırmasında, marka değerlerinin yükselmesinde, yeni üretim politikalarının tespitinde ile yatırımlarının yönlendirilmesinde önemli yardımcı unsurudur. Tanıtım, sürekli yaratıcılık, sürekli yeni fikirler ile stratejiler gerektiren bir uygulama sanatıdır. Hedef kitlelerle tüketicilerin kullanmakta olduğu, satın almayı alışkanlık haline getirdikleri ürün veya hizmetin akıllarda sürekli güncel tutulmasının, tüketicide başka markaya satış eğilimini yaratmak reklam yoluyla gerçekleşebilmektedir.

Tanıtıma çeşitli medya ortamları vasıtasıyla pazarlama faaliyetlerini kullanarak satış yapmakta diyebiliriz. Bütün tanıtım hizmetlerinin amacı firmaların Pazar payını  satışlarını artırmaktır.Tüm  tanımları özetleyecek olursak; mal, ürün veya hizmetin tanıtılacağı pazarın, tüketicilerin değerlendirilmesi açısından yapılacak araştırmalar, reklam harcamaların ve hedef kitleye verilecek mesajların tasarlanması, bütçe kaynak planlaması, tasarımın ne zaman nasıl nerede, hangi ortamlarda  yapılacağı faaliyetlerin tamamıdır.

Her gün işe gidip geldiğimiz  yol üzerindeki billboard reklamını hatırlama ihtimalimiz oldukça yüksektir. Belirli tarihlerdeki özel promosyonlarla açılışlar için  billboard reklamları son derece etkilidir. Tahmin edilenin aksine,  reklamları değiştirmek ve yenilemek öyle çok zor bir şey değildir. Dönemsel promosyonlar veya yeni ürünler billboardlar kolayca yeniden düzenlenebilir. Açık hava reklamı yaparken, her şeyden önce amacınız ve bunu gerçekleştirmeye yönelik stratejiniz olmalıdır. Bu konuda reklam ajansınızla ayrıntılı olarak görüşmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Açık hava reklamı çalışmasının  yerini belirlemek belki de en önemli konudur. Reklamı, hizmet veya ürününüzün potansiyel müşteri kitlesinin göreceği yerde olmalıdır. Başka deyişle, billboard’unuzun yerini, reklamı koymayı düşündüğünüz alanda yaşayan, çalışan  her gün aynı  güzergahı kullanan insan grubunun nitelikleriyle sayısına göre ayarlamanız akıllıca olacaktır.

Billboard reklamı nerede olacağı, içerik üzerinde önemli etkiye sahiptir. Çünkü içerik hazırlarken, tüketicilerin o reklamı ne kadar süreliğine  ne kadar uzaklıkta göreceklerini de hesaba katmak gerekir. Mesela, şehirler arası yol kenarındaki billboard reklamı, araçlarda seyahat eden tüketicilere yöneliktir. Yani, bu reklamlar birkaç saniyeliğine uzaktan görüleceklerdir. Dolayısıyla,  billboard reklamı da net imgeler ile kalın fontlarla yazılmış kısa ifadeler kullanılmalıdır.Reklam yazıları örnekleri https://msreklam.net sitemizden ulaşa bilirsiniz. Bununa birlikte, otobüs durakları gibi daha uzun süreli görülebilecek bir billboard reklamı da interaktif özellikler, göz doldurucu yazı karakteri kullanılarak firmanın iletişim bilgileri de yer alabilir.

Bu konuyla ilgili Adana MS Reklamcılık sitemizden billboard reklam fiyatları hakkında bilgi almak için iletişim linkinden ulaşa bilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?