0322 429 55 22
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız
Yönetmeliğe Uygun Eczane Tabelası İmalatı ve Fiyatları

Günümüzde birçok nedenden dolayı eczaneye sık sık yolumuz düşmekte ve Eczane Tabela sayesinde kolaylıkla eczaneleri bulabilmekteyiz. Eczane sahipleri değişen yönetmeliğe uygun tabela bulmakta zorluk çekmemeleri için firmamızda kanunlara ve koyulan kurallarla bire bir örtüşen eczane tabelaları tasarlamak tayız. 2014 yılında değişen yönetmelikte eczane tabelası hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır. Firmamız da bu bilgeler aracılığıyla yönetmeliğe uygun renk seçimi, yazı karakteri ve boyutu, tabelanın büyüklüğü, ışıklandırma özelliklerini göz önünde bulundurarak tabela üretmekteyiz. Eczane tabelası için firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Firmamızda ürettiğimiz her eczane levhası yönetmelikte yer alan bilgiler doğrultusunda tasarlanmıştır. Ürettiğimiz her tabelada kırmızı renk haricinde başka bir renk kullanmamaktayız. Eczane yazısı vurgulanması için o yazı alanında vakumlu malzeme kullanmaktayız.

İçindekiler

Ayrıca Eczane Tabelası üretirken dikkat ettiğimiz özellikler arasında eczane yazısının bulunduğu alan led ışıklandırma kullanmaktayız. Alana ve çevreye uygun boyutlandırma yaparak tüm sorumluluğu üstleniriz. Ürettiğimiz her tabela tüm hava koşullarına uygun dayanıklı ve alüminyum malzeme kullanılarak üretilmektedir. Bu sayede dışarıda kalacak tabelanız yağmur, soğuk hava, sıcak hava gibi faktörlerden etkilenmeyerek, sizlere uzun ömürlü bir kullanım fırsatı sunar. Kaliteli ve yönetmeliğe uygun eczane tabelası siparişi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Resmi web sitemizi ziyaret ederek daha önce yaptığımız tüm uygulamaları inceleyebilir ve bize sonuna kadar güvenebilirsiniz. Firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkürler!

Tabela günlük hayatımızda çok sık rastladığımız reklamsal araca tabela diyoruz.  Büyük ve küçük işletmelerde kendi isimlerini duyurmak amacıyla birtakım görsel sunuma giderler. Böylelikle insanlar daha sık aradıkların kolay bulma imkanı sunar. Tabelalar eczane, bakkal, kuaför gibi işletmelerin yazısal olarak sunduğu reklam aracıdır. Tabelada genellikle 3 boyutlu yazılmış yazılar isteğe göre Led ışıklarla bezenmiş estetik görünüme sahip olan levhada diyebiliriz. Genelde dükkan üstlerinde görülse de dışarıda bina üzerinde ya da dükkan önünde bile reklam tabelaları görmemiz mümkündür.  Boyut olarak büyük olmasına göre ilgiyi çok çeker. Maliyeti düşük ve montajı kolaydır.

KENDi ÜRETiMiMiZ OLAN BAZI ÜRÜNLER

Ürünleri İncelemek ve Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

Ürünleri İncelemek ve Kredi Kartı ile Satın Almak İçin Tıklayınız

2020 Eczane Tabela

Eczane Tabelası Özellikleri Nelerdir?

Eczane tabelaları daha büyük yazılarlar kırmızı ve beyaz renklerle yapılmış levha çeşididir diyebiliriz. Eczane levhaları genellikle aynı tip üzerinden yapılır. Sebebi ise bütün eczaneler eşit seviyede kazanması için yapılmış bir durumdur. Sağlık bakanlığı genelgesiyle beraber 2014 yılında tüm eczanelerin aynı model üzerinde tabela kullanmaları gerekir. Bu kurala uymayan eczanelerin kapatılması ya da para cezasıyla karşı karşıya kalabilirler. Eczane tabelası büyük olarak dizayn etmeleri gerekir. Böylelikle genç yaşlı demden herkes rahatlıkla görmesi sağlanır. Ayrıca eczane tabelaların üzerine kir ve pislik oluşturmayacak malzemeden yapılması da son derece önemlidir. Silinmesi kolaydır. Ölçüleri ve yazılış şekilleri aynı olduğundan dolayı her eczane kolay bir şekilde gelir etmesi mümkündür.

Eczane Kutu Harf

Eczane Tabelasının Yapımı Sırasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eczane için tabela yapılacak ise mutlaka standartları uygulamanız gerekir. Aksi halde ceza yemeniz kaçınılmaz hale gelir. Kullanılan malzeme birinci sınıf ürün kalitesinde olması şarttır. Yağmur, kar gibi doğal olaylardan dolayı etkilenmeyen ve su geçirmeyen tablolardan yapılması gerekir. Ayrıca tablo yapımı sırasında taşıyıcı özelliğine sahip demir levhalardan yapılması gerekir. Kullanılan levhalar kesinlikle sağlık bakanlığının genelgesinde sunduğu gibi yapılması şarttır. Eczane tabelası kir tutmaz, paslanmaz ve çizilmez antipas özelliğine sahip boyları kullanmanız gerekir. Eczane tabelasının en kısmı 0,5 mm olması gerekir.  Bazı eczane dükkanlar dar ve küçük olduğundan dolayı boyut kısmını ona göre düzenlenmesi gerekir.

Yeni Eczane Tabela

Eczane Tabela Fiyatları

Eczane fiyatları değişkenlik gösterir. Sebebi ise eczanelerin bakanlık genelgesine göre ışıklandırma olmaz.  Eczanenin büyük e harfi isteğe bağlı LED kullandırılarak ışıklandırma yapılır. Bu da fiyat yönünden etkilidir. Kaliteli olmasını istiyorsanız bir miktar daha yükselte bilir fiyatları. Tabela yapımı sırasında ölçülü yapıldığı için daha düşük maliyet ile tabelaya sahip olabilirsiniz. Bundan dolayı da net bir fiyat ortalaması yoktur. Tabela yaptıracak iseniz mutlaka tabela yapan firmalarla bir görüşmeniz gerekir. Özellikle eczane tabelaları yazı kısmında tek renk kullanıldığı için diğer tabelalara göre daha uygun olur.

Eczane Tabela Yönetmeliği

Eczane levhaları Teknik Özledikleri Nelerdir?

Sağlık bakanlığı onaylı genelge ile eczane tabelalarının alt zeminden 4 mm yer arayarak beyaz kompozitten yapılması gerekir. Yazılar ve tabela alanları 10 cm olacak şekilde yapılması gerekir. Eczane yazısının 3 boyutlu olarak 4 mm ölçüsüne uyumlu şekilde yazılması gerekir. İsteğe bağlı LED ışıklarla çevrilenebilir. Zemin kısmını ise alüminyum malzemeyle yapılması pas oluşumunun önüne geçilecektir. Yine pas ve kir oluşmasını engelleyen elastik boya ile boyanacak şekilde dizayn edilmesi gerekir.  Bu standartlar üzerinde yapıldığı zaman eczane tabelaları kullanılabilir yapıda olur.

Eczane Tabelası

Tabelanın Avantajları Nelerdir?

Maliyeti düşüktür. Kullanımı kolaydır. Dış darbelere karşı dayanıklıdır. Estetik ve göz alıcı logoları kullanmak mümkündür. Zaman kaybı olmaz. Uzun vadelidir. Sürekli yeniden almanız ya da kurdurmanız gerekmez. Eczane tabelaları haricinde özel tasarıma uygun yapılır. Reklam vermeniz daha kolaydır. Kısa yoldan uzun vadeli reklam vermenize yardım eder.  1 sınıf malzemelerinden yapıldığı için darbelere karşı dayanıklıdır. Mekanın büyüklüğüne ve gösterişliğine göre tasarlanır.  Ayrıca tabelalarda ışıklı kullanma özelliği sayesinde 7/24 saat reklam yapmanızı sağlar. Böylelikle daha çok kolay adınızı duyurmaya sebep olacaktır. Kolay taşınıldığı için dükkan değiştirdiğiniz zaman taşındığınız yere kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

Eczane Tabela

Paslanmaz Harflerin Özellikleri Nelerdir?

Tabelalarda özellikli gösterişli büyük tabela yazılarındaki harfler doğa etkenleri ya da dış etkenlerden dolayı zarar görmesin diye saçlar yardımıyla hazırlanmış yazılarda verilen isimdir.  İki renk seçeneği sunar ister gold rengi kullanın isterseniz de beyaz rengi kullanın. Hava ve dış etkenlere karşı etkilenmez. Paslanmadığı için paslanmaz yazıları daha çok tercih ediliyor. Uzun ömürlüdür. Kullanımı kolaydır. Estetik görünüme sahiptir. Yazılar daha dolgulu ve cazip edici bir yapıdadır. Ayrıca müşteriyi görsel olarak merakta bırakır. Parlak yapıdadır. 3 boyutlu özelliği sayesinde gözün görme olanağı yüksektir. Maliyeti kullanılacak alana göre değişiklik gösterir. Bundan dolayı da sabit bir fiyat seçeneği yoktur.

Eczane Işıklı Tabela

Alüminyum Tabela Özellikleri Nelerdir?

Alüminyum tabela daha pahalı ve maliyeti yüksektir. Günümüzde en değerli malzemedir. Birinci sınıf kalitedeki malzemeden yapıldığı için dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Paslanmaz iç yüzeyi sayesinde uzun ömürlüdür. Her alanda şıklık yaratabilir. Alüminyum tabelalara isteğe göre Işıklı ve ışıksız olarak yapılması daha kolaydır. Yağmur yağdığı zaman haznesinde yağmur suyunu tutmayarak kendine zarar vermez. Kolay silinebilir yapıdadır. Kir ve toz tutmaz. Taşınması kolaydır.  Kullanılan alana göre prestijini artırarak daha ilgi görülmesini sağlar. Her renge uygun tasarlanır. Özel üretimde tasarlanabilir. Kullanacak yere ve özelliğine göre şekillendirilmesi diğer tabelalara göre kolaydır. Ayrıca istediğiniz renk ile tabela yapabilirsiniz.

2021 Eczane Tabela

ECZANE LEVHA STANDARTLARI KILAVUZU

Amaç
MADDE 1: Bu Kılavuz ile ülkemizde faaliyet gösteren eczanelerin levhalarında aynı standartların kullanılması sağlanarak hastaların eczanelere erişiminin kolaylaştırılması, farklı standartlarda eczane levhası kullanılması halinde ortaya çıkan görsel kirliliğin ve eczaneler arası haksız rekabetin önlenmesi amaçlanmıştır.
Kapsam
MADDE 2: 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun’a göre açılmış serbest eczaneleri kapsar.
Dayanak
MADDE 3: Bu kılavuz 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun’a uygun olarak; 12/04/2014 tarihli ve 28970 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmeliğin 25 inci maddesine göre hazırlanmıştır. Eczane Levha Standartları
MADDE 4: (1) Eczane levha standartları aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

a) Standart 1
Levha 1. Zemin ölçüsü 200 cm olan eczane levhası

Beyaz Tabela: 150 x 50 cm
Eczane Tabela

b) Standart 2
400 cm ve üzeri zemin ölçüsüne sahip eczanelerde beyaz zemin 300x100cm olacaktır. Sadece
kırmızı tabela zemine göre büyüyecektir.

Eczane Tabela

Kübik Kabartmalı Pleksi Kutu Harf Levha Teknik Özellikleri

MADDE 5: (1) 2m, 3m, 4m ve 4m üzeri eczane cephesine sahip eczaneler için oluşturulan levha standartları ve uygulamaya ilişkin özellikler aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.
a) Taşıyıcı Konstrüksiyon
5.1.a.1. Konstrüksiyonu oluşturan tüm elemanlar demir profil malzeme olacaktır.
5.1.a.2. Taşıyıcı konstrüksiyon alt ve üst yatay profilleri minimum 30*30*2 mm et kalınlığında demir profil olacaktır. Profil, konstrüksiyon içine su girişini engelleyen türde olacaktır.
5.1.a.3. Ara taşıyıcı profiller 30*20*2 mm olup, söz konusu ara kayıtlar, maksimum 100 cm aralıklarla alt ve üst yatay profillere kaynak yapılacaktır. Taşıyıcı karkasın esnememesi için her dikey profil ile yatay profil arasına 45 derece açı ile minimum 30*20*2 mm demir profil payanda kaynatılacaktır.
5.1.a.4. Profillerin tamamı antipas boya ile boyanacaktır.
5.1.a.5. Konstrüksiyon arka yüzeyi 0,50 mm et kalınlığındaki gofrajlı alüminyum ile kapatılacaktır.

b) Alüminyum Kasa
5.1.b.1. Alüminyum kasaların tamamı kırmızı ve beyaz zeminler 2mm kalınlığındaki alüminyum olacaktır. Üst taban kırmızı alt zemin alüminyum kasanın derinliği 5cm, üst beyaz alüminyum kasa, yan alın kırmızı alüminyum kasa derinliği bükümler dahil 12cm olacaktır.
5.1.b.2. Alüminyum kasa, kırmızı alın ve yan alınların tamamı RAL 3020 renkte elektrostatik toz boya yapılacaktır. Beyaz üst zemin alüminyum kasa RAL 9003 renkte elektrostatik toz boya yapılacaktır.
5.1.b.3. Boya öncesi kromatlama ve alodine işlemi uygulanacaktır.
5.1.b.4. Kaynak atıkları tıraşlanarak düzeltilecek ve astarla nacaktır.
5.1.b.5. Kasa parçalarının birleşimlerinde aynı kotun tutturulmasına dikkat edilecektir.
5.1.b.6. Üst alın kırmızı alüminyum zeminlerin birbirlerine bağlantısı alttan geçme alüminyum profil ile yapılacaktır. Yan yana gelen parçalar arasında açıklık kalmayacaktır.
5.1.b.7. Kırmızı taşıyıcı levha takılacak zemin ölçüsünde olup, boy 70cm olacaktır. Üzerine gelecek beyaz levha boyu 15cm alt ve üst çıkış sağlayacak şekilde 100cm olacaktır. Eczanenin giriş kapısının konumuna bakılmaksızın, eczane ve eczane isminin yer aldığı beyaz zeminli levha, kırmızı zeminli taşıyıcı levhanın sağ ve sol tarafında eşit pay kalacak şekilde ortalanarak monte edilecektir.
5.1.b.8. Beyaz zemin, kırmızı üst alın üzerine modüler sistem olarak takılacaktır. Modülerlik sayesinde değişim kolay olacak ve alt zemine hasar vermeyecektir. Modüler beyaz zemin takıldığında, montaj vidaları ve profilleri kesinlikli görünmeyecektir.
5.1.b.9. Beyaz Zemin, 300x100cm olacaktır. Eczane yazısı, pleksiglas prizma üçgen harf fon baskı uygulaması yapılacaktır. Fon baskı uygulamasında 4mm kırmızı pleksiglas kullanılacaktır. Işık geçirgenliği ve ışığın homojenize olması için difüzyonlu pleksiglas kullanılacaktır. Yazı karakteri (font) Avenir Next Pro bold, kübik, 3 boyutlu olacaktır. Yazı karakterinin harf büyüklüğü ve ara boşlukları aşağıdaki çizimlerde detaylan çizilmiştir.
5.1.b.10. Beyaz zemin üzerinde eczane ismi büyük harflerle ışıksız folyo olarak alüminyum zemine uygulanacaktır. Kırmızı yan alın alüminyum, içine dikine Eczane yazısı dekupe edilecek, içine beyaz 3mm pleksiglas kullanılacaktır. Eczane ismi karakteri (font) Avenir Next Pro olacaktır, Harf yüksekliği 20cm olacaktır. Teknik detayları aşağıdaki çizimde yer almaktadır.
5.1.b.11. Levhaların ışıklı yada ışıksız olması eczacının inisiyatifinde olup, ışıklı levhanın tercih edildiği eczanelerde sadece ‘’ECZANE’’ yazısında led aydınlatma kullanılacak, eczane isminde hiçbir şekilde aydınlatma olmayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?