0322 429 55 22
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız
Blackout Vinil / Branda Baskı Fiyatları ve Çeşitleri

Branda ya da vinil adı verilen baskı malzemesi dış ve iç mekanlarda uygulanan bir baskı çeşididir. Açık havada, dış koşullardan etkilenmediği için tercih edilmektedir. Çoğunlukla afiş, billboard kullanımlarında Blackout Vinil / Branda Baskı tercih edilmektedir. Ancak bunun yanında bina giydirme gibi kullanımlarda da tercih edilen bir baskı türü olmaktadır. Vinil baskıda, uygulanan görsel ya da yazılı ögelerin renklendirilmesinde solvent ve eco solvent boyalar kullanılmaktadır. Böylece oluşan renk kalitesi oldukça yüksek olmaktadır.

İçindekiler

Blackout Vinil / Branda Baskı Nedir?

Vinil PVC’den oluşan organik bir bileşene verilen isimdir. Dijital baskının en çok uygulandığı malzeme vinil malzemesidir. Dayanıklı ve hafif olan vinil malzemesinin üzerine, dijital ortamda baskı yapılması Blackout Vinil / Branda Baskı olarak adlandırılmaktadır. Vinil, bir tarafı mat bir tarafı ise aydınlık bir malzemedir. Baskı işlemi iki yüzeye de tercihe göre uygulanmaktadır.

Blackout Vinil Baskı

Vinil baskı, yüksek çözünürlüklü bir baskıdır. Oluşan görsellerin kalitesi oldukça yüksek, renk pigmentleri oldukça canlıdır. Baskı uygulaması yapılacak olan vinilin rengi çoğunlukla beyaz olmaktadır. Böylece oluşacak dijital görsel ya da yazılı metin, alt renkten etkilenmeyecek bir durumda olacaktır. Hava koşullarından, yağışlardan, güneş ışınlarından etkilenmeyecek bir özelliktedir. Böylece oldukça dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür.

Blackout Vinil / Branda Baskı Ne İşe Yarar?

Vinil baskı, reklam ve tanıtım işlemlerinde uyguna bir kullanıma sahiptir. Dijital bir bakı yöntemi olduğu için kullanılan renklerin pigmentler oldukça kalitelidir. Böylece tasarlanan bina giydirme, afiş ya da billboardlar oldukça canlı görünecek ve hedef kitlenin dikkatini çekecek şekildedir. Büyük ve küçük boyutlarda baskı uygulaması yapılabilmektedir. Hem iç he de dış mekânlarda kullanım sağlayan bir malzeme ve baskı çeşididir. Blackout Vinil / Branda Baskı istenilirse parlak, istenilirse de mat özellikte olabilmektedir. Açık hava reklamları için uygun bir kullanım alanına sahiptir.

Blackout Vinil Çeşitleri

Blackout Vinil / Branda Baskı Avantajları Nelerdir?

Blackout Vinil / Branda Baskı iç ve dış mekanlarda kullanım alanına sahip oldukça dayanıklı bir baskı yöntemdir. Bu yöntemin çeşitli avantajları vardır. Bu avantajlar vinil baskının tercih edilmesinin nedenleri arasında gösterilebilir. Vinil baskının avantajlarında şu şekilde bahsedebiliriz;

  • İnsan sağlığı açısından bir sorun oluşturmadığı için, iç mekanlarda da tercih edilebilmektedir.
  • Kolay ve az maliyetli bir üründür.
  • Dijital baskı olduğu için oldukça kaliteli görseller oluşturulmaktadır.
  • Mat ve parlak seçenekleri bulunmaktadır.
  • Hafif ve uygulanması oldukça pratiktir.
  • Olumsuz hava şartlarından (güneş, yağmur, kar, rüzgar) etkilenmeyeceği için dış mekanlarda tercih edilmektedir.
  • Dayanıklılık süresi oldukça fazladır. En az 2 yıl sağlam kalabilmektedir.

Blackout Vinil / Branda Baskı Modelleri Nelerdir?

Vinil modellerine göre vinil baskı modelleri de oluşmaktadır. Lamine vinil, ışıklı vinil, ışıksız vinil modelleri bulunmaktadır. Bu modellerinde her birisi parlak ya da mat olarak ayrılmaktadır. Kullanılacak iç veya dış mekanlara göre bu modellerden birisi tercih edilmektedir.

Blackout Vinil Fiyatları

Blackout Vinil / Branda Baskı Kullanım Alanları Nelerdir?

Vinil baskılar modellerine göre farklı alanlarda kullanımlar göstermektedir. Işıklı viniller; ışıklı tabelaların kullanılacağı alanlarda tercih edilmektedir. Daha çok bilinen marklar ve büfeler ışıklı vinil kullanmaktadır. Işıksız viniller; basit ve küçük işletmelerin tabelalarında kullanılan bir materyaldir.

Lamine vinil ise, en çok tercih edilen baskı modelinden birisidir. Bina kaplamalarında, afiş ve billboard kullanımında tercih edilmektedir. Sahne baskı, ışıklı tabelalar, fuar stantlarında bulunan baskılar, duvar, cephe ve bina kaplamaları ve büyük posterlerde Blackout Vinil / Branda Baskı kullanılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?