0322 429 55 22
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız
Dans Pisti Zemin Kaplama Nedir? En Ucuz Fiyatları ve Baskıları

Dans pisti kaplama dans merkezlerinde ya da düğün salonlarında dans edilecek yerin istenildiği şekilde ve ebatta tasarlanmasına verilen genel isimdir.  Konukların rahat bir şekilde dans ettikleri alanda kendi zevkinize göre organizasyon ederek anı ölümsüzleştirmenizi sağlarsınız. İstediğiniz mekânlarda kolaylıkla montaj yapılır. Dans pisti kaplama tamamen hayal gücüne dayanıyor. Düğünde kullanacak iseniz gelin ve damadın isimlerini yazıp sonbahar görüntüsü verebilirsiniz ya da geometrik şekiller ile büründürerek ortamı daha simetrik hava katabilirsiniz. Tamamen sizin zevkinize ve hayal gücünüze kalmıştır. Bu baskı yöntemi diğerlerden farklı olarak yere montaj yapılır. Hem iç hem de dış mekân uygun olarak dans pisti kaplama yapılır.

İçindekiler

Dans Pisti Kaplama Özellikleri

Dans pisti kaplama yapacağınız zaman istediğiniz modele göre kaplama yapabilirsiniz. Birbirinden farklı desen ve renk seçeneği sunulduğu için daha uyumlu bir model kullanabilme imkânı vardır.  İstediğiniz kadar üzerinde dans edin zedelenme,  kırılma,  gibi olaylar söz konusu olmaz. Kaplama yüzey, pürüzsüz olmasında dolayı dans ederken ayağınız takılıp düşmenizi engeller. Kına, nişan ve düğün gibi ayrı organizasyonlara göre farklı tasarımlar görmemiz mümkün.

düğün salonu pist kaplama

İstediğiniz geometrik şeklerde de dans pistlerinde görmeniz mümkün.  Kullanılan grafik renkleri gözü yormaz. Salonda yapılan düğünlerde daha estetik görülmesini sağlar. Maliyeti düşük olduğundan dolayı organizasyon içerisinde kullanılır. Pistin ağırlığı 440 gram ağırındadır. Avrupa standartlarına göre üretilmiştir.  Dans pistleri 10 mm enine sahip plaklardan oluşur.

dans pisti kaplama fiyatları

Dans Pisti Kaplama Avantajları

Dans pistlerinin en büyük avantajı istediğiniz şekilde dans etmenizi sağlar. Yerin genişliğine göre dans edilecek alan değişiyor. Mekânlara modern bir görüntü katıyor.  Düz zemin olduğundan ani hareketlerde düşmenizi engelliyor. Maliyeti düşük olmasından dolayı organizasyonların olmazsa olmaz ürünü haline geldi. Dans pistlerini ister kare şeklinde pistin önüne koyun isterseniz gelin ve damat yolu yaparak estetik bir görüntü sunulur.

Düğünlerde, konserlerde, sünnet düğünlerinde, kına gecelerinde, nişanda, baloda, vazgeçilmez bir dekorasyon ürünü haline geldi. Ayrıca dans pisti kaplamalara ışık ya da LED sistemleri döşeme imkânı da sağlıyor. Böylelikle daha ilgi çekici bir görüntü sağlıyor.  Bir diğer avantajı ise sıvı ile temas olduğunda dans anında ayağınızın kaymasını engeller.

düğün salonu pist kaplama fiyatları

Dans Pisti Kaplama Montajı

Dans pisti kaplama montajına başlamanda önce yapılacak olan mekânın ölçüleri alınması gerekir. Daha sonra OSB plaklarını eni 10 mm olacak şekilde tek tek kesilir. Daha sonra bu kesilen plakalar uzunluğu en az 300 cm olacak şekilde tek tek simetrik olarak plakları yerleştiriyoruz. Bu plaklar yerleştirirken zeminle sıfır olmak zorundadır.

Daha sonra beyaz boya ile plakları boyanır. Temizliğini yapıldıktan sonra istenilen kaplama yüzeye eşit olacak şekilde baştan başlanarak dümdüz çekilir. Daha sonra hava kalmayacak şekilde kaplamanın üzerinden tekrar geçilir. Böylelikle pürüzsüz yüzeye sahip olursunuz. Eğer ışıklandırma sistemi yapılacak ise pisti zemin ile 1 cm aralıkta yapılarak ışıklı sistem döşenir daha sonra kaplama yapılır. Böylelikle kaplamanın altından ışıklanma olduğu için ortaya hoş bir görüntü çıkar.

dans pisti kaplama

Dans Pisti Kaplama Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Düğününüz için dans pisti kaplama yaptıracaksınız dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. Bunların başında birinci sınıf OSB plakaları kullanmak gerekir. Sağlam plaklar kullanılmaz ise dans sırasında küçük kazalar kaçınılmaz olur. Kaplama için basılan grafiklerin rengi parlak ve vurgulayıcı tonlarda olması gerekir. Üzerindeki yazılar salondaki herkesin göreceği şekilde orta kısmında tasarlanması gerekir. Kaplama yapılacağı zaman yüzeyde hava kabarcığı olmadan kaplama yapılması gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?