0322 429 55 22
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız
Folyo Baskı Nedir? En Ucuz Folyo Baskı Fiyatları ve Çeşitleri

Folyo baskı yapışkanlı, mat ve parlak kağıt üzerine uygulanmaktadır. Özellikle sert zeminlerde folyo baskı sıklıkla tercih edilmektedir. Genel olarak reklam ve tanıtım alanında sıkça tercih edilmektedir. Her türde farklı şekillenebilen bu folyolar üzerine rahatlıkla desen, yazı ve benzeri şeyler konulabilir. Bununla beraber kişiler, farklı renklerle de folyoları tercih edebilirler.

İçindekiler

Folyo Baskı Nedir?

Folyo baskı son dönemlerde en çok tercih edilen dijital baskı ürünlerinden biridir. PVC ana malzemesinden imal edilen bu ürün, arkası yapışkanlı bir şekilde kullanılmaktadır. Herhangi bir ek bir malzeme olmadan, folyoyu rahat bir şekilde yapıştırabilirsiniz. Günlük hayatta her yerde görülen folyo baskı çeşitleri, reklam yapmanın uygun yöntemlerinden biridir.  Özellikle son dönemlerde uygun fiyatlarda reklam yapmak isteyen firmalar, folyo baskı tekniğini tercih etmektedir. Dijital baskı yapılabilen bu ürünler genel olarak mağaza vitrinlerinde, lambalar üzerine veya duvarlara afiş olarak kullanılabilir. Özellikle markanın yayılması için ve bilinirliği arttırmak için bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Plotter aleti sayesinde de, folyo üzerine istediğiniz resim, desen veya baskıyı yaptırabilirsiniz.

folyo baskı nedir

Folyo Çeşitleri Nelerdir?

Folyo baskı kendi içerisinde üç farklı türe ayrılmaktadır. Bunlar normal folyo, cast folyo ve şeffaf folyo olarak ayrılmaktadır. Folyo çeşitleri ise detaylı bir şekilde şu şekildedir;

  • Normal folyo çeşitleri genel olarak cam yüzeylerde, bina önlerinde ve yönlendirme amacıyla yerlerde kullanılmaktadır.
  • Cast foylo çeşitleri ise araç kaplamalarında genel olarak kullanılmaktadır özellikle laminasyon ile uygulanan bu teknikle uzun süreli olarak kullanım sağlamak mümkündür.
  • Şeffaf folyo seçenekleri ise dijital baskı tekniği ile üretilmektedir ve ters baskı olarak imal edilmektedir.

Folyo Baskı Ücretleri

İç Mekanlarda Folyo Baskı Nasıl Kullanılır?

İç mekanlarda özellikle akılda kalmak adına sıklıkla folyo baskılar tercih edilmektedir. Özellikle insanla temas eden bu baskıların içerisinde herhangi bir şekilde insan sağlığına zarar veren malzeme bulunmamaktadır. Folyo baskılar da su bazlı boyalar kullanılmaktadır, su bazlı boyalar içresinde herhangi bir şekilde zararlı madde yer almamaktadır. İç mekanlarda genel olarak dekor amaçlı tercih edilen folyo baskı, tanıtım içinde sıklıkla kullanılmaktadır. Hedef kitleyi çekmenin en uygun yöntemlerinden biri olan bu folyo çeşitleri, uzun ömürlü olarak kullanılabilmektedir.

Folyo Baskı Uygulama

Dış Mekan Folya Baskı Nedir?

Dış mekan folyo baskı özellikle kötü hava şartlarına dayanıklılığı ile bilinmektedir. Rüzgar, yağmur, kar ve güneş gibi dış etkenlerden bu hava şartları etkilenmemektedir. Bu ürünler içerisinde solvent bazlı boya ürünleri kullanılmaktadır bununla beraber bu ürünler istenilen boyutlarda üretilmektedir. Folyo baskı çeşitleri arasında en çok tercih edilen bu ürünler, uzun ömürlü yapısı sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir. Uzun yıllar kullanılabilecek olan bu ürünler oldukça etkili ve son derece uygun fiyatlara temin edilebilir. Her yüzeye uygulanabilecek olan bu ürünler, reklam afişi olarak da kullanılmaktadır.

Folyo Baskı Fiyatları

Folyo Baskı Nerelerde Kullanılmaktadır?

Folyo baskı çeşitleri günlük hayatta hemen hemen her yerde görülmektedir. AVM içerisinde, tuvalet girişlerinde veya yerlerde sıklıkla bu ürünleri görebilirsiniz. Bununla beraber reklam panoları, yemek katları, duvarlar, mağaza vitrinleri veya otobüs üzerlerinde bile folyo baskı bulunmaktadır. Folyo baskı çeşitleri, uygun fiyatlı reklam yapmanın en kolay yollarından biridir. Folyo baskı çeşitleri kendi içerisinde iki farklı türe ayrılmaktadır. Bunlar baskı ve kesim olarak değişiklik göstermektedir. Düz zeminlerde kullanılan folyo çeşitleri araç üzerinde genelde tercih edilmektedir. Zemin folyoları sert olan her zemin üzerine uygulanabilir ve uzun süreli boyunca kullanılabilir. Bununla beraber afiş olarak üretilen folyolar dış mekanlarda, iç mekanlarda veya yönlendirme tabelası olarak tercih edilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?