0322 429 55 22
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız
Araç Kaplama, Araç Giydirme Nedir? Fiyatları ve Çeşitleri

Ürün ya da hizmetin belli kitleye ulaştırmanın en kolay yolu reklam yapmaktan geçer. Her firmanın kendi ürününü ya da hizmetini reklam yapacağı birçok yolu vardır. Televizyon, radyo, gazete, dergi, tabela, billboard gibi yerlerde rahatlıkla reklam yapılabilir. Müşterinin ilgisi çeken görsel ve etkileyici yazılardır. Bu etkileyici yazılar tabela sisteminde yapılır. Fakat bu durum hem geçici hem de maliyeti çok yüksek olmasından dolayı firmaları zorlamaktadır.

İçindekiler

Durum böyle olunca araç giydirme olarak firmalara reklam seçeneği sunulur. Böylelikle hem ekonomik oluyor hem de daha çok kişinin görmesi sağlanıyor. Günümüzde firmaların birçoğu araçlarına araç giydirme yaparak reklamlarını yapmış oluyorlar. Böylelikle kendi araçlarıyla birlikte uzun vadeli seyyar reklam yapabiliyorsunuz.

araç kaplama nedir

Araç Giydirme Nedir?

Firmaların kendi araçlarına reklam olması için kaplama yaptırdıkları reklam broşürüne verilen isimdir. Araç giydirmenin bir diğer ismi de araç kaplama olarak geçer.  Araç giydirme birinci sınıf malzemeden yapılmış Cast Folyo adı verilen PVC kaplama ile kaplanır. Cast Folyo aracınızla bütünleştiği için orijinal boya gibi görülmesine neden olur. Kalınlığı 0,5 mm olup boyutu ise aracın boyutuna göre değişiklik gösterir. İnce olmasının sebebi ise hem araca kolay yapışsın hem de reklamı yapıştırırken gerdirme işlemi kolay olsun diye ince üretilir.  Bu işi yapan kişiler profesyonel ekiplerle yapılması gerekir. Aksi halde aracın üzerindeki reklam estetik durmasını engeller.

araç giydirme

Araç Kaplamanın Özellikleri Nelerdir?

Araç kaplama günümüzde en çok uygulanan reklam türüdür. Hem ekonomik olması hem de çok uzun süre ürününüzün ya da hizmetinizin reklamını yaparak geniş müşteri kitlesi oluşturabilirsiniz. Kolay kaplandığı için zaman kaybetmezsiniz. Aracınızda her hangi bir toz kir oluşturmaz. Sudan etkilenmediği için aracınızı yıkata bilirsiniz. Grafik tasarımı profesyonel ekiplerle yapıldığı için aracınızın görüntüsü daha estetik görülecektir. Gözlerde yorma yapmaz.

araç kaplama çeşitleri

Verdiğiniz reklamlarda telefon numarasını da ekleyerek müşterilerin daha kolay size ulaşmasını sağlanır. Hava şartlarından etkilenmediği için uzun vadelidir. Siz istemediğiniz sürece aracınızdan sökülmez. Aracınızda hasar ve çizik varsa araç kaplama sayesinde bunun görülmesini engeller ve aracınız yeni alınmış gibi olur.

Araç Giydirme İşleminin Üretimi Nasıldır?

Kaplanacak aracın öncelikle ölçüsü alınır. Alınan ölçüler araç kaplama malzemesini üretilecek alana teslim edilir. Daha sonra buradan grafik tasarımda uzman kişiler tarafından müşterinin isteği reklam görseli tasarlanır. Yanlış bir tasarımın ya da imla hatası, aracın üzerinde net gözüktüğü için müşteriyi olumsuz etkileyebilir. Grafik tasarımı yapıldıktan sonra mutlaka kontrol edilmesi gerekir. Basımı yapılan kaplamanın araca yapıştırılması için aracın yanına gidilir.

araç kaplama modelleri

Aracın dış yüzeyini temizledikten sonra aracın ayrıntılarına göre kesim işlemi yapılır. Kaplama alanları kapı kollarına, kapı aralarına, çıtalara, farlara, fitillere, anahtar deliğine, cam kenarlarına ve arka silecek diplerine özenle dikkat edilerek kaplama yapılır. Bunlarda bir hata yapıldığında kaplamanızn araç yüzeyde güzel görülmeyeceği için müşterinin ilgisini çekmemesine neden olabilir.

araç kaplama fiyatları

Araç Giydirme Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar

Aracınıza yeni kaplama yaptırdıysanız aracınızın en az 2 hafta boyunca su ile temasından kaçınınız. Su ile temas olan yüzeylerde aracın üzerine tam yapışmadığı için kaplamanın yüzeylerinde sulu kabarcıklar oluşmasına sebep olur. Güneşli ortamlarda 1 haftada soğuk ortamlarda ise 2 haftaya süreyle yapışır. Aracınızı temizleyecek iseniz nemli bez ile temizliğini yapmalısınız.

2 hafta sonra korumanıza gerek yoktur. Oto yıkamalarda su tazyikli olduğu için araç kaplamaya zarar verebiliyor. Tek tek kesilerek yapıştırma işlemi yapıldığı için zamanla bunların daha çabuk çıkmasına sebep olacaktır. Bu durumda istenmeyen bir durumdur. Uzun ömürlü olması için mutlaka bunlara dikkat etmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?