0322 429 55 22
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız
Dijital Baskı Katalog

Dijital Baskı Katalog

Katalog baskı : Kurum, kuruluş ve işletmelerin ürettikleri mallarını tanıtıp listeledikleri veya bir hizmet kuruluşunun hizmetlerini tanıttığı, satış amacıyla düzenlenmiş olduğu çok sayfalı tanıtım materyallerinin genel adıdır. Tüm sektörlerin kullanacağı, basılı, görsel, veya dijital ortamlarda rahatlıkla kullanılan en etkili prestijli reklam aracı olarak dikkati çekmektedir. Firmalar dijital baskı katalog yaptırma batları olarak A4 / A5 / 19 x 27 cm. buklet şeklinde amaca ve projeye uygun özel ebatlarda yapılabilmektedir.

Belli bir sıra ile düzen içinde hazırlanan dijital baskı kataloglar, tercihe göre bol bilgili-az görselli olabileceği gibi görselin ağırlıklı olduğu şekilde de tasarlanabilir. Ticari kataloglarda -eğer verilen hizmetler yer alacaksa- potansiyel müşterilerin ilgisini çekebilecek ve ihtiyaçlarına parmak basabilecek bilgilere ağırlık verilmeli, anlatımlar görsel materyaller ile desteklenmelidir.

Ürün ağırlıklı katalog hazırlamak içinse verilecek bilgi kadar görsellik de önemlidir. Ürünlerinde dikkat çekici fotoğraflar kullanılmalı, dikkat çekici özellikleri ayrıntıya girmeden yazılmalıdır. Gereksiz bilgilerden kaçınılmalı, müşterinin ürüne odaklanması sağlanmalıdır.

Katalog Basımlarını incelediğinizde ençok kullanılan kağıt materyalinin kuşe kağıt olduğunu, amaca uygun gramajlarda kağıt kullanımı üretildiğini görürsünüz.

Son sistem ofset baskı katalog tekniklerinin kullanıldığı dijital baskı  tasarımları, işletmelerin müşterilerine doğru şekilde ulaşmaları gerektiği ve dikkat çekici tasarımlarla farkındalık yaratmaya çalıştıkları unutulmamalıdır. Dijital baskı katalog tasarımları düşünce ile hazırlanmalıdır.

Ayrıca % 100 yakın bir genelleme ile dijital katalog çalışmaları, kapak basımlarında kalın, iç sayfalarda ince kağıt kullanmakta, Kapakta mat veya parlak laminasyon iç sayfalarda ise kimi zaman dispersiyon lak, kimi zamanda kısmi lak uygulamalar yapılarak müşteri beğenisiyle farkındalığı arttırılmaktadır.

Adana MS Reklam, dijital baskı katalog tasarımları her müşterimizin ürünü veya hizmetine yönelik özel olarak yapılmakta hazır şablonlar kullanılmamaktadır.

Bir müşteri için kullanılan görsel bir başka müşterimiz için kullanılmadığı gibi gereğinde özel resim uygulamaları yapılarak farkın dalık oluşturulmakta, en kaliteli kağıt kullanılarak dijital baskı ile müşterilerimize %100 kalite garantisi vermekteyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?