0322 429 55 22
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız
Baskes Nedir? Baskes Folyo Fiyatları ve Çeşitleri

Sık kullanılan bir baskı yöntemidir. Diğerlerinden ayıran özellik ise kalıpları basıldıktan sonra şekli aynı kalıplar üzerinden kesilerek etiket haline getirilmesidir. Baskı yapılan folyo kağıdı yapışkandır. Böylelikle ürünlerin etiketlerini yapıştırmak kolay olur. Birden fazla baskes etiketi basıp kesebilirsiniz. Bir folyoda 24 taneden fazla baskes etiketleri oluşturmanız mümkündür. Bu işlem hem kısa hem de ekonomik yönden daha uygundur. 1440 p ile kaliteli baskılar sunulur.

Baskes makinesi sayesinde ürününüz reklamını yapabilirsiniz ya da logo amaçlı kullanabilirsiniz. Çok kullanışlı bir baskı yöntemidir. Basılma anında yapışkan olduğu için yapıştırma derdiniz olmaz. Büyük ve küçük işletmeler kullanabilir.

İçindekiler

Baskes Kullanım Alanları Nelerdir?

Baskes küçük ölçekli adetli baskılarda kullanılır. Kullandığınız deterjanlar, gıdalar üzerinde görmeniz mümkün. Okul ve defterlerin etiket işleminde de kullanılır. Firmanın ürününü tanıtmak amaçlıda baskes yöntemi kullanılır.  İstediğiniz renk ve şekillerle basım yapabilirsiniz. Ayrıca büyük firmalarının logolarının tanıtımının da baskes kullanımını görmekteyiz.

baskes fiyatları

Beyaz eşya, ilaç kozmetik ürünler, tekstil, haklı yıkama gibi yerlerde baskes kullanılır. Her alanda rahatlıkla kullanabilen baskes etiketlerini kullanım alanlarını kısıtlayamayız.  Baskes sistemini kullanabilmek için düz yüzey olması lazım. Düz yüzeye sahip olan her yerde (ev, ofis, stant vs) rahatlıkla kullanabilirsiniz. Baskes renkli folyo, gümüş yaldızlı folyo, metalize folyo üzerinde de kullanılır.

baskes

Baskın Uygulama Sistemleri Nelerdir?

Baskı işlemi uyguladıktan sonra aynı makine ile aynı anda baskı kesim sistemi oluşturamazsınız. Baskıyı folyo kağıdı üzerine yapıldıktan sonra başa dijital kesme makinesi ile kesim yapılır. Bunu yaparken de optik okuyuculara ihtiyaç duyulur.

baskes modelleri

Baskes uygulandığı alanlar A4 etiketi, restoran ve kafelerde, hobi amaçlı çalışmalar, yazı, şekil, sticker, yönlendirme işaretleri, oyuncak etiketlerinde, şirket içi kullanım, okullar, cam süslemeler, mekân ofis dekorasyonu, araç üstlerinde, çeşitli parti organizasyonu, ürün hakkında kampanyalar ya da indirim baskı üzerine  yansıtılarak  cam, zemin gibi yüzeylere kolaylıkla yapıştırılır.  Baskes müşterilerin ilgisini çekmek için kullanılan bir yöntemdir. Hem modern hem de estetik olduğu için kullanılır.

etiket

Baskes Özellikleri Nelerdir?

Baskes etiketi uzun süreli kullanılabilir. Dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Folyo üzerinden baskı yapıldığı için sıvıyla temas sırasında zarar görmez. Hızlı baskı yapılır. Böylelikle zamandan tasarruf edersiniz.  Maliyeti uygun olduğu için birçok firma tarafından baskes uygulanır. Düz yüzeylerde yapıştığı zaman sökülmesi zordur. Yumuşak yapısı vardır.  Baskıda kullanılan boyaların kaliteli olmasından dolayı resim ya da yazılar silinmez.

Aracınızın camlarını da yapıştırabilirsiniz. Yapışkan özelliği sayesinde bant izlerinin oluşmasına engel olur.  Yazılar daha okunaklı ve renkleri daha canlıdır. İsteğiniz şekle göre dizayn edilir. Kullanım alanları çok geniştir. Ayrıca dekorasyon ürünü olarak da kullanılır. Ayrıca sticker işlemlerde kullanılır.

etiket modelleri

Baskes Çeşitleri Nelerdir?

Barkes basımı kendi içerisinde yüksek baskı, düz baskı, çukur baskı ve elek baskı olarak üçe ayrılır. Yüksek baskıda kalıp üzerine basım yaparak baskı şekli oluşturulur. Diğer baskılara göre daha boşlukların olmasına sebep verir. Düz baskı yöntemi bir kağıdın üzerine çift şekilde baskı yapılan alana denir. Çukur baskı baskes yönteminde kullanılan baskı yöntemi şeklidir. Tek fark ise siyah beyaz baskı olmasıdır. Elek baskı günümüzde pek kullanılmayan eski baskı yöntemlerinden biridir.

baskes çeşitleri

Hem yorucu hem de zamanı çok kullanılmasından dolayı pek kullanılmıyor. Elek sisteminin şimdiki baskı modeli grafik basım optik makineler ile yapılıyor. Baskes basım da en çok kullanılan teknikleri ise çukur baskı modelidir. Bilgisayar ortamından tasarlanan logo ve garifler optik okuyuculara aktarıldıktan sonra basım işlemi tamamlanır.

etiket fiyatları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?