0322 429 55 22
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız
Branda Baskı Nedir? En Ucuz Branda Baskı Fiyatları ve Çeşitleri

Açık kava reklam sektörünün en çok tercih edilen malzemelerinden birisi brandadır. Branda baskı vinil baskı olarak da adlandırılmaktadır. Rekabetin arttığı bu son zamanlarda firmalar birbirlerinden daha farklı olmak ve daha önemli olabilmek için reklam çalışmalarına önem vermektedir. Sadece televizyon ve internet reklamcılığı yetersiz gelmektedir. Bu yüzden açık hava reklamcılığına da önem artmıştır.

İçindekiler

Özellikle trafiğin kilitlendiği caddelere ilan tahtası ve afişler yerleştirilmekte, iş yerlerinin binaları giydirilmektedir. Bu açık hava reklam çalışmalarında dikkat çekicilik ve renklerin kalitesi oldukça önemlidir. Kötü havalarda bile renklerin canlı duruşu tüm ilgiyi üzerinde toplayacaktır. Bu yüzden branda baskı sıklıkla tercih edilmektedir.

Sağlam ve dayanıklı branda malzemesinin üzerine uygulanan dijital baskı oldukça dikkat çekici durmaktadır. Çünkü dijital baskıda kullanılan boyaların solvent içerikli olması, görsel ögelerin canlı ve renk pigmentlerinin kaliteli görünmesine neden olmaktadır.

Branda Baskı Nedir
 

Branda Baskı Nedir?

Branda baskı, branda malzemesinin üzerine, dijital baskı uygulanması işlemine verilen isimdir. Branda malzemesinin ilk kullanılmaya başlanıldığı zamanlar, çadır olarak kullanılmaktadır. Şimdilerde ise afiş ve tabela gibi reklam çalışmalarında kullanılmaktadır. PVC kategorisine giren madde olan branda, esnek ve kalitelidir.
 

Branda Baskı Nasıl Yapılır ve Montajı


 

Branda Baskı Ne İçin Kullanılır?

Branda baskı, yoğun olarak açık hava reklamcılığında kullanılmaktadır. Dijital baskı olduğu için kaliteli renk pigmentlerin sahiptir. Kötü hava koşullarına rağmen kaliteli renklerine sayesinde dikkat çekiciliği arttırmaktadır. Bu da açık hava reklamlarının amacına uygun kullanılmasını sağlamaktadır.

Branda Baskı Çeşitleri
 

Branda Baskı Avantajları Nelerdir?

Branda baskı, açık hava reklamlarında yoğun bir şekilde tercih edilen branda malzemesi ile yapılmaktadır. Branda malzemesinin ve dijital baskının birleşmesinden dolayı pek çok açıdan avantajlı bir ürün olmaktadır. Branda baskı avantajlarından şu şekilde bahsedebiliriz;

  • Malzeme işlevsellik açısından oldukça kullanışlıdır.
  • Branda malzemesinin renginin çoğunlukla beyaz olmasından dolayı, üzerine işlenecek olacak görsel baskı maddesinin renklerini etkilemeyecektir.
  • Kaliteli ve esnek bir yapıda olduğu için, oldukça kaliteli bir yapıya sahiptir. Kesici bir darbe olmadığı müddetçe yırtılma gibi sorunlar yaşanmamaktadır.
  • İstenilen renk, model ve yazı sitilinde baskı uygulanması mümkündür.
  • Sağlık açısından olumsuz sorunlar yaratmamaktadır. Bu yüzden el değe bilecek iç mekanlarda da kullanılmaktadır.
  • Olumsuz hava şartlarından, güneş ısı ve ışıklarından etkilenmeyecektir. Bu sebeple dış mekanlarda da kullanılmaktadır.
  • Su çekme özelliğine sahip değildir.
  • Nemden etkilenmemektedir.

Branda Baskı Fiyatları

 

Branda Baskı Modelleri Nelerdir?

Branda baskılarının modelleri, branda türünün özelliğine göre modellerine ayrılmaktadır. Bu modelleri şöyle sıralayabiliriz;

  • Avrupa brandası, yapısı biraz daha kalın ve daha ağır bir branda malzemesidir. Kalın bir yapıda olduğu için diğer branda modeline göre biraz daha pahalı bir malzemedir. Ancak pahalı olmasına rağmen oldukça dayanıklıdır. Bu da ekonomik olmasını sağlamaktadır.
  • Çin brandası ise daha hafif ve daha ince bir yapıdadır. Kullanım süresi Avrupa brandasına göre daha kısa sürelidir ve uygun fiyatlıdır.

İki farklı branda çeşidi bulunsa bile araların çok ciddi farklar bulunmamaktadır. İki branda da oldukça kalitelidir. Avrupa ve Çin branda modellerine branda baskı uygulanması oldukça kolaydır.

Ucuz Branda Baskı

 

Branda Baskı Kullanım Alanları Nelerdir?

Branda baskı, iç ve dış alanlarda kullanım alanı oldukça geniştir. İç mekanlarda daha çok stand kaplamalarında kullanılan bir malzeme olmaktadır. Stantların kaplanmasında, fuarlarda çadırların kaplanmasında branda baskı tercih edilmektedir.

Sağlık açısından herhangi bir kimyasal sorun yaratmayacağı için iç mekanlarda kullanımında bir sorun oluşmamaktadır. Yağmur, kar, fırtına ve güneşe karşı dayanıklı olduğu için, dış mekanlarda da kullanımı oldukça yaygındır. Afişlerde, billboardlarda, cephe kaplamalarında ve tabelalarda kullanılan bir baskı çeşidi olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?