0322 429 55 22
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız
Baskılı Cam Filmi Nedir? En Ucuz Fiyatları ve Çeşitleri

Özellikle iş yerlerinde duvar görüntüsünün görüntü bozduğu düşüncesinden dolayı pek çok şirkette cam bölmeler kullanılmaktadır. Böylece duvar örüntüsünün yerine, cam duvarlar tercih edilmektedir. Bu cam duvarlarda çeşitli desen ve örüntüler görüntüyü daha estetik bir hale getireceği için, tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Kullanılacak alanın yüzey ölçümü gerçekleştirildikten sonra oraya uygun olan cam filmi kesilmekte ve yapıştırılmaktadır. Arka kısımlarında yapışkan bulunan baskılı cam filmi bu yönüyle oldukça pratik uygulanmaktadır. Bu da maliyet ve zaman tasarrufu sağlamaktadır.

İçindekiler

Baskılı Cam Filmi Nedir?

Cam filmi arka kısmında kendiliğinden yapışkan bulunan bir kaplama ürünüdür. Baskılı cam filmi ise, arka yüzeyinde yapışkan bulunurken ön yüzeyinin baskı sonucunda çeşitli desen ya da modeller ile kaplanmasıdır. Baskılı cam filmi mat veya parlak iki farklı yüzeyden oluşmaktadır. Kullanım alanına göre ve kişisel tercihe göre iki tipten birisi seçilmelidir.

cam reklam filmi

Baskılı Cam Filmi Özellikleri Nelerdir?

Cam uygulama alanlarının üzerinde desenler bulunan baskılı kaplama alanları ile kaplanmasına baskılı cam filmi kaplama denilmektedir. Baskılı cam kaplama filmi malzemesi arka kısmında yapışkan bulunduran bir yapıdadır. Ön yüzünde ise, uygulama talep eden kişinin isteğine bağlı olarak istenilen desende, renkte olabilmektedir.

iç mekan cam filmi

Ön kısmına dijital ortamlarda, son teknoloji makineler ile desenler baskı ile uygulanmaktadır. Böylece oluşan hazır baskılı cam filmi kolayca cam alana uygulanmaktadır. Baskılı cam filmleri, uygulandığı ortama şık ve estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Bunun yanı sıra uygulandığı alanda dışarıdan görünmeyi engellemektedir.

baskılı cam filmi fiyatları

Baskılı Cam Filmi Modelleri Nelerdir?

Baskılı cam filmi modelleri cam filmi modellerine göre şekillenmektedir. Cam filmleri 6 farklı modelden oluşmaktadır. Uygulama ve kullanım alanına gör istenilen cam filmi modeli tercih edilmektedir. Cam filmi modellerinden şu şekilde bahsedebiliriz; Amerikan çizilmez cam filmi, daha çok otomobil camlarının kaplanmasında kullanılan bir cam filmi çeşididir. Baskılı kumlu folyo, ofislerde sıklıkla tercih edilen hem buğulu bir görünüm veren hem de kendiliğinden desenli cam filmi çeşididir. Folyo kesim, renkli ve ince folyo cam filmi çeşididir.

dijital baskı cam filmi

Delikli folyo, çoğunlukla cam cepheli binaların kaplanmasında kullanılan delikli yapıdaki cam filmi türüdür. Camda kumlama, cam yüzeye uygulanan ve uygulandığı yüzeye buğulu bir görüntü veren cam filmi çeşididir. Dijital baskı, dijital ortamdaki görselleri en yüksek kalitede bastıran cam filmi çeşididir.

cam filmi fiyatları

Baskılı Cam Filmi Avantajları Nelerdir?

Baskılı cam filmini, diğer cam kaplama modellerinden ayıran bazı avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlar baskılı cam filmi tercih edilme sebepleri arasında bulunan özelliklerdir. Baskılı cam filminin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

kumlu cam filmi

  • Cam boş bir durumdayken sürekli lekeli ve kötü görünmektedir. Ancak baskılı cam filmi ile kaplama yapılan cam alanlarda estetik ve şık bir görünüm oluşturulmaktadır.
  • Baskılı cam filmlerin arka kısımlarında bulunan yapışkan sayesinde kolayca yapışmakta ve ekstra bir yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmamaktadır. Bu yüzden uygulaması oldukça kolaydır.
  • İstenildiği zaman cama zarar vermeden sökülmektedir.
  • Dışarıdan içeriye ve içeriden dışarıya görüşü engellemektedir.
  • Oldukça dayanıklıdır. Bu yüzden uzun ömürlüdür.
  • Islak ya da nemli bez ile kolayca temizlenmektedir. Ayrıca kir ve leke tutmayan bir özelliğe sahiptir.

delikli folyo cam filmi

Baskılı Cam Filmi Kullanım Alanları Nelerdir?

Uygulandıkları alanda oldukça şık ve estetik duran baskılı cam filmi kullanımları her alanları oldukça geniştir. Hem iç hem de dışa mekânlardaki camlara uygulanabilir özelliktedir. Pencere içlerine ya da dışlarına, kapı camlarına, mağazalarda bulunan vitrin camlarına, ofislerde bulunan cam bölmelere ve açılır cam kapılara uygulanabilir bir cam kaplama yöntemdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?