0322 429 55 22
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız
Vinil Baskı Nedir? Vinil Branda Çeşitleri ve Fiyatları

PVC türü organik bileşikler içeren ve branda olarak da adlandırılan baskı türüne Vinil Baskı denir. İçerisinde bulunan organik bileşikler sayesinde son derece dayanıklı olan bir üründür. Dijital baskı sektöründe son yıllarda en sık tercih edilen bir malzemedir. Uzun süre dayanması hedeflenen baskılar için tercih edilir.  Yapı malzemesi sayesinde çok kolay şekil verilir.

İçindekiler

Teknolojinin ilerlemesi ile reklam sektöründe her zaman dijital baskı yöntemleri tercih ediliyor. Ürün tanıtımının olmazsa olmazı ve en başarılı sonuçlar veren baskı yöntemidir. Günümüzde farklı tabelalarda bu örnekleri görmeniz mümkündür. Mutlaka işinde uzman kişiler tarafından uygulanması gerekir.

vinil baskı nedir

 

Vinil Baskı Özellikleri

Vinil baskı yapımında kullanılan ürün sayesinde bazı özellikleri taşıyor. Bu özellikler en sık tercih edilen baskı yöntemi olmasını sağlamıştır. İlk olarak çok hafifti ve ağırlığı yok denecek kadar azdır. Uygulanması çok kolaydır ve baskı renklerini en canlı şekli ile yansıtabilir. Bileşiklerinin birbirine çok kuvvetli bağlar ile bağlanması nedeni ile uzun ömürlüdür.

Tanıtım ve reklam sektöründe tercih edilebilir. Fuar stant baskısı incelendiğinde çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Sahne baskılarına önemli derecede yön verebilir. Olumsuz hava koşullarından etkilenmez. Yırtılmaz ve aşınmaz. Kaliteli bir malzemedir.

Vinil Baskı Fiyatları

Vinil Baskı Kullanım Alanları

Vinil baskı kullanım alanları oldukça geniştir. En çok tercih edilen alanları sıralarsak;

  • Reklam ve baskı sektörlerinde tercih edilir.
  • Duvar kağıdı, iç mekan tasarımı ve dış mekan dekorasyonlarında kullanılır
  • Totem baskı çeşidi ve ışıklı tabela brandası yapımında
  • Cephe ve bina germede tercih edilerek izolasyon sektörlerinde
  • Posterler, afişler ve broşür yapım işlerinde

Vinil baskı kullanımı geniş olmakla birlikte çok titiz bir çalışma gerektirir. Baskı işini yapabilmek için mutlaka eğitim alınmalıdır. Aksi halde beklentiyi karşılamayabilir. Baskının uygulanma şekli, kullanılan teknolojik aletler, afiş üzerindeki ürünlerin tasarımı hepsi bir profesyonellik gerektirir. Hizmet alacağınız firmanın teknik bilgiye sahip elemanlarının olup olmadığını öğrenebilirsiniz.  Dijital baskı sektörü çok gelişmiş ve sürekli hareket halinde olan bir sektördür. Bu nedenle firma elemanları düzenli olarak eğitim almalıdır.

Vinil Baskı

Vinil Baskı Kullanım Avantajları

Vinil baskı kullanımı özellikle iç mekan dekorasyonlarında kullanıldığı taktirde insan sağlığına herhangi bir zarar vermez. Ekonomik bir ürün olduğu için bütçeyi zorlamaz ve şirket sermayesine katkılarda bulunur. Uzun yıllar yırtılmadan ve deformasyona uğramadan kullanılabildiği için tekrar tekrar bütçe ayrılmasına gerek duyulmaz. Yüksek çözünürlüğe sahip bir baskı yöntemidir. Bu nedenle firmanın tanıtım ve reklam işlemlerinde büyük etki oluşturur.

Baskı işlemi için firma bulmak kolaydır. Zamandan ve işten tasarruf etmenizi sağlar. Hafif yapısı itibari ile yapıştırıldığı duvarlarda deformasyonlara neden olmaz. Isı ve ışık yalıtımına önemli ölçüde ktkı sağlar. Bina germe işlerinde binaların yapısını kuvvetlendirir.

Vinil Branda

Vinil Baskı Fiyatları

Vinil baskı fiyatları değişkendir. Fiyatlar belirlenirken, kullanılan malzemenin miktarı, uygulanacak olan afişin boyutunun büyüklüğü, renklerin çeşitliliği ve sayısı, baskıyı yapacak olan firmanın kendi fiyat politikası gibi değerler dikkate alınır. İstediğiniz baskı modeline sahip olabilmek için mutlaka profesyonel hizmet veren firmalar ile çalışmalısınız. Aksi halde maddi kayıplar yaşayabilirsiniz.

Bazı firmalar normal baskı ürünlerini vinil baskı diye size satmak isteyebilir. Bu nedenle firma seçerken sektördeki yerini kanıtlamış, profesyonel ve garantili hizmet veren firma olmasına özen göstermelisiniz. Firmaların hizmet fiyatları işlem öncesinde belirlenir. Bu nedenle iş teslim edildikten sonra ek ücret talebi yapılamaz. Bu nedenle hizmet alacağınız firma ile ücreti net olarak konuşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?